Bratilla kérdése:

Trinity College Dublin?

Figyelt kérdés

Pszichológiát szeretnék majd tanulni. Sajnos nem vagyok elég jó angolos még, így az egyetem honlapján található szakkifejezéseket nem értem.

Mik a felvételi követelmények?

És ti mit gondoltok erről az ötletről, hogy itt tanuljak pszichológiát?


2013. dec. 28. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem alapból megéri kimenni tanulni, viszont a pici para, hogy alapból egy angol nyelvű elbeszélgetéssel kezdődik a külföldi diákok felvételi eljárása. Tehát ahhoz, hogy felvegyenek piszok jól kell beszélned a nyelvet. És ha már az oldalon nem tudsz eligazodni, akkor nagyon rá kell gyúrnod a tanulásra, mielőtt kimennél. Amúgy én is ezt a Trinityt néztek ki magamnak, és hasonlóképpen pszichológiát szeretnék tanulni.:) Bár még én se néztem utána a dolgoknak, mert még itthon tanulok.. De azt biztosan tudom hogy külföldieknek van egy angol szintfelmérő/kisérettségi szerű akármi.
2013. dec. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

De jó, nem is gondoltam volna, hogy kapásból találok itt valakit, aki ez iránt érdeklődik. :D

Én még csak 11.-es vagyok, természetesen az angolra még nagyon rá szeretnék gyúrni.

Azt nem tudod esetleg, vagy nem tudja valaki, hogy a nemzetközi érettségi kötelező-e, vagy elfogadják a magyart is? És felvételinél az összes tantárgy jegyeit nézik, vagy a magyarhoz hasonlóan csak a fontosabbakat? És miből kellene emelt szinten érettségizni? (Sajnos a matek a halálom, szóval abból félő, hogy minden erőfeszítésem ellenére is csak a 4-es lesz meg. Így még van esély?)

2013. dec. 28. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Megnyugodhatsz, nekem a matek érettségim kettes lett, szóval nyugi. Még utána nézek hogy ez hogy megy, te is próbálj kutakodni, aztán egyeztetünk. Én már továbbtanuló vagyok, jövőre végzek, azután szeretnék külföldön pszichológiát tanulni. Én úgy tudom iskola válogatja, hogy hova mi kell, van ahol elfogadják a "sima" érettségit, van ahol kell egy kis felmérőt írni, van ahol elég az elbeszélgetés és már bent is vagy. Na majd nézelődöm.
2013. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értelek :) Én eddig egy ilyet találtam: [link] , este felé szeretném majd részletesen átnézni, remélem leírják, ami nekünk kell :)

Ha találsz valami fontosat, kérlek szólj majd :D Úgy örülök, hogy nem csak én szemezek Írországgal :)

2013. dec. 29. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!