Jó a cambridgei egyetem?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék kimenni cambridge-be tanulni csak az a gong hogy nem tudok semmit erről a helyről. Szóval a következőek érdekelnének:- kaphatnak a magyarok is ösztöndíjat?

- milyen fokú nyelvtudás kell?

- collage-ot választhatok?

- ösztöndíjjal mennyi lenne az egyetem?

- először hotelba menjek majd felvételizni majd a collage-ba?

- hogyha fizika szakra jelentkezem akkor mehetek fizikusnak?


Ennyi jutott most eszembe. 13/f



2014. jan. 3. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a "collage" szót komolyan gondoltad, akkor kerüld el nagyon-nagyon messze, mert minimum felsőfokú nyelvtudás nélkül esélyed nem lesz megérteni a dolgokat.

Ösztöndíjat nem tudom, lehet-e nyerni, de mivel több milliós tandíjról beszélünk(10000 font körül van), ezért kétlem, hogy mindet fedezné az esetleges ösztöndíj, és akkor a megélhetésről még nem is beszéltünk.

2014. jan. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Először juss el a középiskola feléig legalább, hogy kiderüljön, milyenek a tanulási képességeid, és van-e esélyed egyáltalán külföldön tanulni. Előbb tanulj meg angolul - és akkor szépen utána tudsz majd nézni mindennek egyedül is. 13 évesen a legfeleslegesebb dolog ezen agyalni még.
2014. jan. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szia, egyik ismerősöm ott tanult egy program keretében,ott szerezte a diplomáját pár éve nem tudom a részleteket, de nem kellett horribilis összegeket fizetnie. Érdemes utánajárni, mert egyre több külföldi egyetem kínál kedvező lehetőségeket külföldiek számára.Persze kell anyagi háttér és csak buzdítani tudlak arra, hogy ha kinn tervezel tanulni érdemes akár a szüleid támogatását kérni,hogy már most kezdjetek el kisebb összegeket, akár havi 5-10 ezer forintokat megtakarítani, hiszen addig még van idő az anyagiakra is rágyúrni. Felsőfokú nyelvtudás kell, tehát ebbe is 110%-kal kell odatenni magad.És dicséretes hogy ennyi idősen már a jövődet tervezed, bárcsak több hozzád hasonló tinédzser lenne!Írj az egyetemnek szerintem az angoltanárod biztosan szívesen segít ebben és ha beavatod a terveidbe biztosan támogat. És ha már most megtudod a feltételeket az elkövetkező években szép lassan kidolgozhatsz mindent amire szükséged lesz, akár nyelvvizsga, tanulmányi versenyek, különféle projektek.Sok sikert, remélem összejön
2014. jan. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönömm :)
2014. jan. 5. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első válasszal ne törődj, én ezt még 11.-ben is elrontottam, mégis felvettek :P A tandíj 9000 font/év, ami nemcsak nagyon soknak tűnik, hanem az is, de emiatt most ne főjön a fejed- ráérsz bőven kifizetni az egyetem után, és azzal a diplomával nem lesznek fizetési gondjaid. Ha a Trinity College-be mész, nem kérnek papíros nyelvtudást, egyébként a magyar felsőfoknál valamivel magasabban van a léc.

Alapvetően a college-t te választod, de lehet, hogy átraknak másikba.

Nem tudom, milyen hotelről beszélsz, a college felvételiztet.

nincs fizika szak, csak Natural Sciences, ahol még 1-2 évig fogsz tanulni mindenfélét, utána lehetsz fizikus, persze.

2014. febr. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi :) Én azt úgy gondoltam, hogy egy kis ideig hotelban laknék és onnan mennék felvételizni és hogyha felvesznek akkor költözök át a koleszba, de lehet hogy egyből felvételizni megyek és úgy.
2014. febr. 16. 13:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha bejutsz interjura, az decemberben van. A tanev kovetkezo oktoberben kezdodik. Hilton van a varosban, de talan picit draga lenne 10 honapra...
2014. máj. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 OdiKai válasza:
Szia! Nekem is nagy álmom Cambridge. 7.-es vagyok, de én is ilyeneken agyalok. Most, hogy elolvastam a kérdésedre írt válaszokat, sokat segített. Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdésed, de a "University of Cambridge Homepage" oldalon sok mindent írnak. Remélem segítettem.
2017. dec. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!