Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit kell tennem, hogy amerikab...

Mit kell tennem, hogy amerikaba vagy angliaba mehessek egyetemre? Eleg az itt letett erettsegi? Vagy eleve ez hogy szokott zajlani? Hogy kell es mikor kell jelentkezni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 4. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Elég bonyolult szisztéma szerint veszik fel a diákokat. Az érettségi eredményeidet beleszámítják, kell tenni egy TOEFL nyelvvizsgát, kell írni egy SAT-tesztet. Ezek az alap követelmények, de sok helyen helyen sporteredményeket is kérnek meg közösségi tevékenységeket. Tehát szerintem vedd a fáradságot, látogass el a kiszemelt egyetem honlapjára és olvasd el, hogy oda mi kell (Esetleg írj e-mailt az egyetemnek ugyanezekkel a kérdésekkel)
2014. jan. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Angliában ismerik a magyar érettségit szinte mindenhol, ott általában magasról tojnak a középiskolás jegyeidre, az érettségit kérik meg nyilván csatolhatod, ha van valami versenyeredményed (erre van egy külön oldal, hasonló, mint nálunk a Felvi). Angliába általában Cambridge ESOL-t vagy TOEFL-t kérnek.


Amerikában TOEFL/IELTS (Cambridge ESOL-t kevés helyen fogadják el), érettségi eredmények az előfeltételek, SAT tesztet azt megiratják így is-úgy is, de ha jól tudom, azzal nem kell előre készülni. Igazából megnézed az éppen akutális egyetem admissions oldalát és ott látni fogod, hogy mi a követelmény.

2014. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!