Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában szeretnék egy...

Amerikában szeretnék egy filmes/média főiskolán, vagy egyetemen tanulni, mik az alap elengedhetetlen követelmények ahhoz, hogy engem oda felvegyenek?

Figyelt kérdés
Minden, ami kell, pénz, zöldkártya ,érettségi mi kell oda pontosan?
2014. jan. 4. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azt az adott egyetem honlapján kéne megnézned. Ami biztos kell: minimum középfokú TOEFL nyelvvizsga, SAT-teszt. Érettségizni is kell általában és azt is beleszámítják. Zöldkártya nem kell, tanulói vízumot kérvényezhetsz és ha már felvett az egyetem, akkor esélytelen, hogy nem adnak (hacsak nem vagy büntetett előéletű). Mi kell még? Pénz:)

De járj utána az egyetem honlapján, mert mindenhol mást kérnek.

2014. jan. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. És az itteni gimnáziumi érettségi átlaga kell Amerikába, vagy esetleg a 4 év alatt szerzett év végi jegyek? Mert ilyet is hallottam. :O
2014. jan. 5. 17:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka, hogy kérik. De szerintem akkor is csak az utolsó 2 év
2014. jan. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Rendben, és még egyszer köszönöm!! ;)

1. Anyanyelvi szinten tudni kell angolul--> TOEFL vizsga.

2. SAT tesztet megírni, lehetőleg jól.

3. Érettségi, Feltehetőleg utolsó 2 év jegyei.

4. Ajánlólevél.

2014. jan. 5. 17:38
 5/12 anonim ***** válasza:
A TOEFL nyelvvizsga általában elég, ha középszintű. A SAT-hoz már komolyabb nyelvtudás kell, de közel sem anyanyelvi szintű. De nézd meg az egyetem honlapján. Van olyan, hogy a SAT-on nem is kell megírni az egész tesztet, csak azokat a részeket, amiket az egyetem kér.
2014. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Itt van mondjuk ez az egyetem...

[link]

Itt hol találom a követelményeiket?

2014. jan. 5. 22:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Most bocs, de nincs időm megnézni. Elsősorban írnod kéne az egyetemnek és ott eligazítanak.
2014. jan. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk valószínűleg a Programs&Admissions-ban lesz. A How to apply menüben.
2014. jan. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

:)

Amúgy most mennyi idős vagy?

2014. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Még csak gimnazista, csak már előre szeretném tervezgetni a jövőmet, és tisztában lenni rendesen a dolgokkal... :)
2014. jan. 6. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!