Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Japánban hogy van az iskola...

AironLady kérdése:

Japánban hogy van az iskola rendszer?

Figyelt kérdés

Nálunk pl: általános iskola->gimnázium/középiskola/szakközép

Náluk? Melyikbe hány évesek járnak?



#Japán #osztály #Japán iskola rendszer
2014. jan. 8. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

3-6 éves korig: óvoda (jócsien)

6-12 éves korig: általános iskola (sógakkó)

12-15 éves korig: "alsó" középiskola (csűgakkó)

15-18 éves korig: "felső" középiskola (kókó)

És utána egyetem (daigakü), de az sokféle lehet.


Csak 15 éves korig kötelező a tanulás, ami azért rossz, mert utána nagyon drágán fizetős, és szinte senki nem akarja nem folytatni, mert az Japánban ciki, ha nincs jó végzettségük, ezért a szülőknek iszonyat pénzeket kell kifizetniük.

Ja, és az egyetem felvételi vizsgájához nem is tanítják meg a nagyrészét az anyagnak a rendes sulikban, hanem megint iszonyat drága külön felkészítő sulikba kell járni.

Részvétem a japán szülőknek...

2014. jan. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%

"csűgakkó"? "daigakü"?


Ó kamiszama, ha már nem használjuk a Hepburnt, csak az emtéásmagyart, akkor legalább haggyuk el az á/é/ö/ő/ü/ű betűket, mert az inkább "csúgakkó", mint "csűgakkó"... Ahogy olyan szó sincs a japánban, hogy okászan... (Én okádok...)


Várom a lepontozást.

2014. febr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Második, nem pontozok le, mert veled ellentétben nem azért vagyok itt, hogy agresszívoskodjak. :S

Kösz a nagyon tündérien aranyos stílusú "(ki)oktatást", bár inkább válaszolhattál volna témába illően, minthogy mindenképpen beszólogass. Persze tudom, az internet erre nagyon jó hely, hogy névtelenül agresszívoskodjunk. :)

Véleményem szerint az U-t igenis sokkal inkább Ü-nek ejtik! Tanulok japánul, jártam Japánban stb, szóval nem a levegőbe beszélek. És szerintem az okászan-t is ezzel az írással egész jól lehet visszaadni. Az, hogy te ebből milyen magyar szóra asszociálsz, az egy dolog. :P Én meg a csúgakkótól megyek falnak! >.<

De hogy meglegyen a boldogságod:


óvoda: youchien

általános iskola: shougakkou

"alsó" középiskola: chuugakkou

"felső" középiskola: koukou

egyetem: daigaku


És azért magyarul írtam a kiejtést, mert honnan tudjam, hogy a kérdező tudja-e értelmezni a Hepburn-t? Nem tudom, tanult-e már japánul, nem írta, és nem mindenkinek egyértelmű, ha laikusabb.

2014. febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaj, és bocsi, de akkor már nem tudom megállni: az nem "haggyuk", hanem "hagyjuk" :P :DDD
2014. febr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ehm, ha ez neked "agresszívoskodás", vagy mi, akkor igen érzékeny lelked van.


A magyar MTA-s átírástól csak azért van herótom, mert mindenhol forszírozzák csak azért, mert "hivatalos". Ettől függetlenül a hosszú "a" hang, amit Hepburnben aa-nak írnak, az nem a magyar "á" hang, hanem az a magyar "a" és magyar "á" közti hang. Akkor meg már inkább az előbbi... A Wikipédián pl. agyamat eldobom, hogy a félig angol, félig japán címeket úgy romanizálják (ugye animéknél meg videojátékoknál előfordul), hogy a fele angol fonetika marad, a másik felét meg magyarosítják, elvileg csak azért, hogy "aki nem ismeri a Hepburnt és/vagy a japán nyelvet, az kb. ki tudja ejteni". Persze ha valaki az angol részét nem tudja kiejteni, az nem érdekes. (A legjobbak a waseigo vissza-romanizálások, pl. Fainaru Fantajii.)


Fogalmam sincs hogy mit tanítanak japanisztika szakon az ELTE-n vagy a Pázmányon, és örülök neki, hogy te pl. voltál már kint Japánban, de az, hogy csak és kizárólag MTA-s átírást használtál, erre a hülyeségre emlékeztet, hogy a magyaros átírás kötelező kéne hogy legyen mindenhol egyesek szerint.


Na bumm, elírtam a haggyuk szót siettemben. :D Egyébiránt semmi személyes az irányodba, pláne hogy 85% a valószínűsége, hogy lány vagy.


Hogy ne legyek teljesen off: zettai ryouiki for the win!


Viccet félretéve, a középsuliban nincsenek annyira lekötve a takarítók, mert a tanulók maguk takarítják ki a tantermüket a nap végén. Ami lazán késő délután van.

2014. febr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!