Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen bécsi egyetemen tanulha...

Milyen bécsi egyetemen tanulhatnék logisztikát és szállítmányozást?

Figyelt kérdés
Fachhochschule des bfi Wien-en találtam olyan szakot, hogy Logistik und Transportmanagement, de elvileg ez fizetős. Nem hiszem el, hogy Bécsben csak ezen az egy helyen lehet magasabb szinten tanulni ezt. Biztos erre a szakra szeretnék menni, mert nagyon érdekel, és nagyon szeretnék Bécsben tanulni, de lehetőleg ingyen. Esetleg valaki nem tudja, hogy Bécsben hol lehet ezt tanulni ingyenesen?

2014. jan. 18. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi a francért akar mindenki Bécsbe jönni? Maradjatok Magyarországon, és üljetek meg a seggeteken, nem igaz hogy elakarjátok már ezt az országot is árasztani a hülye magyar mentalitásotokkal együtt. Majd pontosan ti miattatok fognak megint új rendeleteket meg hülyeségeket behozni a felsőoktatásba, mert ellepitek az összes iskolát. Sok kis suhanc az hiszi, hogy itt ér valamit a középfokú nyelvvizsgával egy gazdasági/jogi szakon, felesleges megpróbálnod, úgyis kibuksz, mint minden évben a külföldi diákok 60-70%-a.
2014. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sokat segítettél, tényleg.

Egyrészt nem vagyok magyarországi, másrészt a kérdésre nem adtál választ, pedig elvileg még járatos is vagy látom a bécsi tanulmányok terén.

Egyébként a te kérdéseidre válaszolva (hogy lásd, én nem vagyok olyan, aki csak a semmiről beszél, témába nem illően):

1. Hogy miért megyek Bécsbe? Több oka is van. Egyrészt egész életemben tanultam, és azt akarom, hogy valahol meg is becsüljék a tudásomat. Úgy gondolom azt a rengeteg befektetett energiát kamatoztatni is kéne, és erre a legjobb megoldás nyugat. Nem, nem én vagyok az, aki kimenne külföldre, megszerzi ingyen a diplomáját és visszamegy "menőzni" vele haza, hogy nézzétek nekem külföldi diplomám van, ergo automatikusan vegyetek fel. Én Bécsben szeretnék élni, és ott is szeretnék maradni. Itt jön be a másik szempont. A párom már idén Bécsben fog élni, és nem, nem a tipikus tiniszerelem részese vagyok, szóval mindenképp együtt képzeljük el a folytatást. Bár nem is értem egy idegennek miért kéne azt tudni, miért megyek Bécsbe. A kérdéshez semmi köze.

2. A legkevésbé sincs hülye magyar mentalitásom. Nem Magyarországon élek. Pontosan ezért úgy gondolom sokkal inkább megtudok becsülni dolgokat, és tudok alázatos lenni, ami a legfontosabb a nyugati beilleszkedéshez. A kulturális értékeimmel, ízlésemmel, mentalitásommal úgy gondolom semmi gond, sőt vagyok egy nyugati szinten (ha ezt vesszük alapul, bár szerintem nyugat is sok mindenben hibádzik). Rengeteg nyugati hatás ért (legfőképp édesapám által, aki eléggé világlátott ember). A beilleszkedéssel nem hogy gondok nem lennének, de szerintem élvezném is az ottani mentalitást.

3. Ha kibukok oké, ezzel te ne foglalkozz. De saját magam és a környezetem szerint is rátermett vagyok (és most nem anyucira, apucira gondolok, hanem pl. az a némettanárom is bízik bennem, aki még németországi egyetemen is tanított). Hozzá vagyok szokva a tanuláshoz, ráadásul tudok tanulni, ami a mai fiatalok 80%-ára nem jellemző.

4. Nem jogi és kifejezetten gazdasági pályára készülök, kár hogy ezt sem vetted figyelembe, sok más mellett. Egy eléggé gyakorlatorientált szakmát szeretnék csupán a kezemben tudni, amibe beleszülettem és amit kiskorom óta imádok (lásd: szívesen lennék szállítmányozási ügyintéző). Kétlem, hogy ebbe belehalnék, sőt szerintem ha nem is simán, de rengeteg energiabedobással venném az akadályokat.

Nem vágyok nagy dolgokra, csupán elszeretném végezni ezt az iskolát, tapasztalatot szerezni és ebben dolgozni minél hamarabb, ha már olyan ajándék van a kezemben, hogy remélhetőleg 1 éven belül már 4 nyelven folyékonyan, de legalábbis magas szinten beszélhetek.

16 éves vagyok, és nem leszek az a sok közül, aki elvégez egy 3 éves egyetemet, hogy aztán a szülein élősködjön, mert nem tud munkát találni. Nem!

Most már csak azt kéne megtudjam, Bécsben, hol van arra lehetőségem, hogy ezt tanulhassam. Olyan nehéz felfogni ezt a kérdést, kedves válaszoló? :)

2014. jan. 22. 17:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért első, te nem magyar vagy? Mellesleg bicskanyitogatóan lenéző vagy a saját népeddel szemben, szánalmas vagy...
2014. ápr. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De, ő is magyar, csak valószínűleg elfelejtette már ezt. Én csak sajnálom, hogy a saját népéről így vélekedik, pedig akadnak kivételek. Bőven.
2014. ápr. 18. 09:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia en is logisztikat szeretnek tanulni, az fh szerintem nem fizetos, csak 360 euro fel evre amit siman ossze tudsz kaparni ha dolgozgatsz egyetem mellett. A masik lehetoseg az uni wien azon belul a bwl, ahol kesobb szakosodhatsz logisztikara. Ha ugyintezo akarsz "csak" lenni, eleg egy ausbildung is spedition es logistikkaufmann-kent.. Irj ram ha gondolod:)
2014. nov. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Végül felvettek a Wirtschaftsunira, úgy hogy idén jóval meghaladta a keretet a jelentkezők száma. A felvételi piszok nehéz volt, de végül sikerült. Innen fogok szakasodni később Transportwirtschaft und Logistik-ra.
2015. júl. 15. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Na hogy tetszik? :)
2015. nov. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Épp túl vagyok az első vizsgahetemen, két sikeres vizsgámmal a hátam mögött, amiken nem is csak átcsúsztam, hanem igazán jól sikerültek. Továbbra is alaptalannak tartom az első kommentelő lekezelő stílusát, mert nem jött be a számítása. A legbüszkébb vagyok magamra, hogy két év német után, négy év matek kihagyás után ezt a szintet tudtam hozni egy külföldi közgáz egyetemen, ahol a vizsgákon a hallgatók fele megbukik! Mindenkinek sikerülhet minden, csak akarni kell! Ne hagyjátok magatokat elbátortalanítani!!!
2015. nov. 26. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!