Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy működik a külföldön...

Hogy működik a külföldön történő érettségi?

Figyelt kérdés
Ha kimegyek külföldre tanulni egy évre, a saját korosztályommal egy évfolyamba, és ők az ottani oktatási rendszer szerint végzősök (gimnáziumban), de nekem itthon még lenne két évem, akkor én érettségizhetek velük ott, illetve ha igen, akkor az az érettségi érvényes például itthon is?
2014. febr. 9. 22:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha kimész külföldre tanulni, többnyire 1 évet visszaesel, hogy behozd a nyelvi tudásodat.

Mivel minden országban másképp megy az érettségi, és másból is érettségizel, így otthon Magyarországon nem érvényes. Bizonyos tantárgyakat mint pl: angol nyelv tudod honosítani, de ha otthon is akarsz megfelelő érettségit akkor különbözeti érettségi vizsgákat kell tenned.

PL. magyar nyelv és irodalomból. Ez csak Magyarországon van mint kötelező érettségi tantárgy. A világon sehol nem érettségizel ebből.

2014. febr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2014. febr. 10. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!