Szerintetek jó ötlet?

Figyelt kérdés

Szóval akkor ott kezdeném, hogy én kanadai állampolgár vagyok, de itt élek Magyarországon. (Még nem jártam Kanadában soha) Apukámmal beszéltük, hogy mivel most is emelt angol nyelvi szakra járok, jó lenne a gimis éveimet kint tölteni, mivel egyetemre ott akarok majd járni. (itthon 5 évesre járok). Ha 18 leszek akkor szeretnék úgy igazából kint lakni, mivel 1 év minimum kell hogy tökéletesen megtanuljam a nyelvet. És utána egyetem. De félek kicsit. De amikor hallom az embereket, hogy mennyire szeretnének Kanadában/ Amerikában lakni, gimisek lenni, akkor eszembe jut, hogy én akkor megyek oda amikor akarok. De félek. Szerintetek jó ötlet lenne?

értelmes kommenteket, mert már régóta foglalkoztat a dolog :) köszi! :*



2014. máj. 18. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Kanadai egyetemek sehol sincsenek.Persze lehet ott is szerezni egy diplomát de a magyar egyetemek jobbak.
2014. máj. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nem tudom az előző válaszoló mi alapján írta, hogy nem jók a Kanadai egyetemek. A QS World University Rankings alapján nekik 3 egyetemük is benne van a világ legjobb 50-ében, amíg Magyarországon a legjobb is az 500. helyezés felett van.


Ez egy nagyon nehéz kérdés amit felteszel és neked kell eldöntened rengeteg tényező alapján.

Milyen szakon szeretnél tanulni? Erre milyen lehetőségek vannak Kanadában és itthon. Utána mennyire könnyű elhelyezkedni. Tudnátok-e a kinti költségeket fizetni, amíg nem kezdesz dolgozni? Mennyire tudsz angolul/franciául, attól függően, hogy milyen területre mész? Ha jól értem vannak kint rokonaid. Ők biztos nagyon sok információt tudnak adni.

A külföldi tapasztalat nagyon hasznos tud lenni, de az teljesen emberfüggő, hogy ki hogyan viszonyul a kiköltözéshez akár ideiglenesen, akár véglegesen.

Több felmérés szerint Kanadában nagyon jó az életminőség főleg Magyarországhoz képest. De Kanadán belül vannak elég hideg helyek is. Gondold végig, hogy ilyen helyre mennél-e és ezzel lenne-e problémád.

Szóval sok utánaolvasást kell végeznde, hogy minél tisztább képed legyen a kinti életről, mert arra készülj, hogy bármennyire is sokat tudsz meg az országról ahova mész culture shock az lesz az elején, de a felkészülésedtől függ, hogy mekkora.

Valószínűleg ha kinézel egy egyetemet, akkor ők is rengeteg információt tudnak adni az ottani egyetemi életről.

2014. máj. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Arra értettem, hogy vannak ismerőseim akik szintén kanadai állampolgárok és a gyerekeik nem ott tanulnak hanem itt.

Megjegyzem a csemetéik kiváló tanulók több nyelven beszélnek OKTV helyezettek és mégis úgy gondolták inkább itt tanulnak.

Lehet lovagolni a különböző listákon de az nem feltétlen tükrözi a valóságot.Mert nemcsak az oktatás színvonalát nézik hanem több kisebb-nagyobb jellemzőt is.Azért mert van pénz sok mindenre nem jelenti azt, hogy az oktatás minőségi.Ismerek sok olyan kanadait aki direkt átmegy az USA-ba azon okból kifolyólag, hogy bár pénz az van de kutatói vagy tudományos élet szinte semmi.

2014. máj. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat :) angolul jól tudok, kisebb koromban tanítottak angolul is, de azt az igazi az angol szlenget csak akkor tudom ha ott lakok. és élni ott szeretnék, a diplomámat meg azt hiszem (ha majd egyetemre megyek) akkor ismerik el ha ott szereztem meg. rokonaim nincsenek ott, apukám rendszerváltás idején disszidált és Kanadában , Vancouverben lakott, BBC-ben) lakott asszem 10 évet, és úgy kapta meg. utána pedig én is megkaptam, amikor megszülettem. a költségekkel nem biztos hogy baj lenne (nem akarok belemenni), de köszönöm szépen a válaszokat :)! még gondolkozok :D
2014. máj. 19. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!