Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Minek felelnek meg az angliai...

Minek felelnek meg az angliai egyetemek 'entrance requirements' részeiben megjelölt GCE, illetve GCSE eredmények a magyar viszonylatban?

Figyelt kérdés
Érdeklődöm ezekről, de egyszerűen nem tudom megállapítani, hogy ha mennék külföldre tanulni, mégis milyen érettségi eredményeimet kéne nézzem. Tudom, hogy egyetemenként változó a követelmény, de mégis mit fed például egy AAB GCE követelmény?

#Anglia #GCSE #o level
2014. jún. 12. 21:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként azt tudom, hogy a GCSE körülbelül olyan, mint a magyar érettségi. Csak azt nem tudom, hogyan kellene "átszámítsam" az eredményeimet.
2014. jún. 12. 21:28
 2/4 valamiparadox ***** válasza:

Pontosan semminek nem felel meg az itthoni rendszerben. Azt hiszem ezt olyan 16 éves kor körül teszik le.Utána jönnek az A-level vizsgák (erre mondhatod,hogy a magyar érettségi),s úgy tudom ezeket kérik az egyetemek.

AAB = 554 valamilyen tárgyakból (azt hiszem a szakoknál meg van adva,hogy miből kell ezeket elérned,de ez egyetemenként eltérhet).

2014. jún. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez úgy van, hogy ha felvesznek (tehát kapsz offert a felvételi után), akkor általában kapsz egy conditiont, hogy csak akkor vesznek fel, ha 5-ös átlagú, vagy színötös (egyetemfüggő) érettségit írsz. Egyébként az ilyen entry requirementseket nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod, rád az nem vonatkozik.
2014. jún. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A GCSE nem felel meg a magyar erettseginek, es a magyar palyazoknak nem kell rendelkezniuk GCSE-vel.


A GCE mas neven A-level a magyar emeltszintu erettseginek felel meg.


Az egyetemeknek pontosan meg tudjak mondani neked hogy milyen magyar erettsegit akarnak. Sokszor fent van a honlapjukon, de ha nincs akkor irsz egy emailt es pontosan megmondjak neked. Nem kell kitunonek lenni, csak a legnepszerubb egyetemekhez.

2014. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!