Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyarországi lakosként és...

Magyarországi lakosként és állampolgárként tanulhatok ingyenesen/olcsón egy Erdélyi egyetemen?

Figyelt kérdés
Van felvi.hu hoz hasonló egységes jelentkezési oldal?
2014. jún. 29. 14:04
 1/2 anonim válasza:
Nem tudom milyen egyetemre ás hova akarsz menni, de ösztöndíjat a román állam neked nem fog biztosítani, és szerintem Magyarország se, az én tudtom szerint, de ha nem vagy ösztöndíjas akkor sokkal olcsóbban megúszod Erdélyben,és hasonló színvonal is van.
2014. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Eu tagország Románia is, úgy ahogy nálunk is ugyanolyan feltételekkel tanulhatnak az Eu polgárok mint a magyarok,Erdélyben is ugyanez érvényes. Nem ismerek a romániai felvételirendszert, de úgy tudom hogy orr nem központi a felvételi hanem egy egyes egyetemek határozzák meg a felvételi kritériumokat.(régen nálunk is így volt)

Szóval a kinézett egyetemnél érdeklődjél..de tudtommal csak 2-3 egyetem van Erdélyben ami magyar nyelven(is) oktat.

2014. júl. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!