Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehet elhelyezkedni...

Hogyan lehet elhelyezkedni itthon egy külföldön szerzett nyelvészdiplomával?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy valami nagynevű egyetemről van (pl. Oxfordról - ismerek olyat, aki ott tanul). Ez esetben milyen lehetőségek nyílnak meg az ember előtt?
2014. júl. 3. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Aki ott végez az nem jön haza.
2014. júl. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Marhaság! Én azt tervezem, hogy hazahozom a kint megszerzett tudást.
2014. júl. 9. 21:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Aki kint végzi a tanulmányit az kint is szokott maradni, sőt aki itt végzi az is megy sokszor, ki külföldre hogy jobban keressen, ezért nem is értem, mért akarsz belföldre jönni?
2014. júl. 13. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért, mert szeretem Magyarországot. Ez a hazám, és nem azzal teszem jobbá, ha itthagyom, hanem úgy érzem, hozzá kell tennem azt, amit tudok.
2014. júl. 13. 12:16
 5/6 anonim ***** válasza:

biztos megnyílik egy-két kapu, de annyiban hátrányban leszel az itthon végzettekhez képest, hogy nincs sok ismerősöd az egyetemről, nem tudsz itthon kapcsolatot építeni az egyetem alatt. lehet akármilyen híres egyetemről diplomád, ha egy állásra inkább a "barátom barátját" veszik fel.


arra nem gondoltál, hogy itthon tanulj és ösztöndíjjal menj ki fél-egy évre, vagy esetleg a mastert végezd el kint?

2014. júl. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"arra nem gondoltál, hogy itthon tanulj és ösztöndíjjal menj ki fél-egy évre,"


Itthon nincs nyelvészet BA szinten.



"vagy esetleg a mastert végezd el kint?"


De, erre már gondoltam, csak nem tudom, hogy milyen csak a mestert tanulni. Biztos nagyon intenzív, és nem tudom, hogy menne-e a BA-n megtanulható alapok nélkül.

2014. aug. 1. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!