Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik nyelvet érdemes tanulni...

Melyik nyelvet érdemes tanulni az alábbiak közül? Hova érdemes kimenni?

Figyelt kérdés

Hali!

Olaszul, németül és lengyelül beszélek.

Építőmérnöknek tanulok, az egyetemnek mind 3 országba lehet majd jelentkezni Erasmus programra...

Szerintetek hova lenne érdemesebb kimennem?

Németországban csak az északi területekre lehet (ez messze van ezért nem is néztem, illetve ausztriába nincs lehetőség)

Olaszországban van Pármában, Triestben

Lengyelországban pedig Rzeszówban illetve Varsóban van lehetőség..(ez azért nagyon szimpatikus mert Rzeszów viszonylag közel van!)

Szerintetek melyiket lenne érdemesebb választani?

Érv-ellenérv, indoklás, tapasztalat jöhet!



2014. júl. 14. 18:46
 1/4 anonim válasza:
100%
hát én a német nyelvet javasolnám, de mint látom neked nem jön be.. Sok barátom dolgozik kint.. Na de ugy látom hogy neked Lengyelország a legideálisabb minden szempontból szóval válaszd azt :)
2014. júl. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igazából Olaszország közelebb áll a szívemhez, de állítólag nem igazán lehet kijönni az ösztöndíjból ott Lengyelországban viszont igen, de nemtudom milyen Lengyelország ott még sosem voltam..(nem túl "szürke"/ szegényes?)
2014. júl. 14. 19:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Lengyelországgal kapcsolatban rátapintottál a lényegre. Túl... szürke. Egyszerűen befásulnak ott az emberek. Ha jó környezetre vágysz, akkor én speciel Olaszországot javaslom, azon belül is Pármát (bár az igazi olasz élet az Piombinótól délre kezdődik... :D ). Olaszország gyönyörű, az emberek pedig sokkal szívélyesebbek, mint Lengyelországban... no persze Polska híres a vendégszeretetéről, velünk magyarokkal pedig kifejezetten kedvesek, mégis jobban kedvelem az olaszokat.


Én Olaszországot javaslom neked, persze a döntés rajtad áll. :)

2014. júl. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én is Pármára gondoltam, de Trieszt csak közelebb lenne, vagy ott nem annyira pezseg az élet?

2014. júl. 16. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!