Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A fachhochschule mit is takar...

A fachhochschule mit is takar pontosan?

Figyelt kérdés

Elvileg főiskolát jelent,de ahogy nézem az oktatott szakokat,nekem eléggé úgy tűnik,mint az itthoni okj-s képzések. Magyarul inkább felsőfokú szakképzésnek fordítanám,de nem tudom mi az igazság,mert pl ott is van bsc meg msc. A bécsi fh-ról beszélek:

[link]

Valaki leírná,hogy most akkor ennek mi is a magyar megfelelője?Ha van ilyen egyáltalán..



2014. aug. 13. 11:20
 1/3 anonim válasza:
100%-osat nem tudok mondani, de a Hochschule magasiskolát jelent, a Fach pedig iskolai tantárgyat. Tudom, hogy ezzel nem sokat segítettem, de talán valamennyit mégis.
2014. aug. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vookie ***** válasza:
A Fachhochschule (FH) a föiskola, az Universität az egyetem. A Fachhochschule inkább a gyakorlati oldalt közelíti meg, míg az Uni inkább elméleti, kutatás központi iskola. Legalábbis ez a kiindulópont, de manapság már nem olyan Nagy a különbség.
2014. aug. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tanultam valamit én is anno németül,ezért is bizonytalanodtam el,mert úgy gondoltam,hogy a fach az valami szak-, a hochschule meg a főiskola maga. Azt tudtam,hogy az egyetem máshogy van.
2014. aug. 14. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!