Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kimenni Milánóba vagy maradni...

Kimenni Milánóba vagy maradni Budapesten?

Figyelt kérdés
Milánóban lenne szállásom ismerősöknél és vonz is a hely. Érdemes Milánóban továbbtanulni és ott élni vagy inkább Budapestre jelentkezni suliba?
2014. aug. 27. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyire tudod a nyelvet? Csak mert sokkal egyszerűbb legalább az első egyetemet a saját országodban végezni, mint máshol (még ha egész jól tudod is a nyelvet).
2014. aug. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A nyelv megy,angol is és olasz is:) tudnál esetleg okot is adni rá hogy miért? Csak mert mindenki mást mond körülöttem és nehéz döntenem :)
2014. aug. 27. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért egyszerűbb itt végezned egyetemet, mert bárhogy is megy az idegennyelv (jelen esetben az olasz), ha kimész és rögtön el is kezdesz bejárni, akkor akárhogy is, de lehet lesznek nehézségeid, vagyis inkább úgy mondanám, hogy nem biztos, hogy úgy tudnád tartani az iramot. (Bár nem tudom, hogy mennyire jó az olasz nyelvtudásod. Nem tudom, hogy voltál-e már kinn kicsit huzamosabb ideig.) Ha van lehetőséged én ajánlom, hogy legyél kinn pár hónapot. Azalatt a már amúgy is meglévő nyelvtudásodhoz már biztos elég hozzá fog társulni, hogy mindent tökéletesen, 100%-osan érts.


Egyébként még az eredeti kérdésedre válaszolva természetesen érdemes ott élni, mert ha van egy normális állásod biztosan jobban keresel, mint Magyarországon keresnél. Bár azt is biztos tudod, hogy ott minden elég drága is.

2014. aug. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Singham ***** válasza:
Mielőtt kimennél előtte mindenképp menj ki Milánóba. Ezzel látni fogod, hogy milyen a hely alapból, szokod az ottani olasz nyelvet (itthon hiába vagy jó, ha nincs kivel rendesen fejlesztened a nyelvet), stb. Gondold el mi lenne, ha kimennél és ott kint jönnél rá, hogy egyszerűen nem tudsz ott élni.
2014. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Már voltam és tetszett!:) ezzel nem lenne gond
2014. aug. 28. 11:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Na,hogy döntöttél?:)
2015. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megyek Milánóba!:) Fel is vettek a suliba amit megjelöltem:) Nagyon boldog vagyok :D
2015. máj. 27. 09:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok!:)
2016. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!