Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az USA-ban nincsenek szakközép...

Az USA-ban nincsenek szakközépiskolák?

Figyelt kérdés

Olvastam a neten az Amerikai oktatási rendszerről:


A 9. és 12. évfolyam között tart, jellemzően 14/15 éves kortól 17/18 éves korig.

A 12. év sikeres elvégzésekor a diákok egy „high school diploma” nevű érettségit kapnak.

Akik nem kapnak ilyen bizonyítványt, elvégezhetik a General Education Development (GED) tesztet, amely a középiskolai tudást igazoló bizonyítvány


Ezek szerint Amerikában nincsenek szakközépiskolák mint pl itt magyarországon?



2014. szept. 1. 17:00
 1/2 Judit Haltom válasza:
Úgy van, sajnos nincsenek. A szakosított iskolákba és felsőfokú intézményekbe a high school diploma megszerzése után lehet csak jelentkezni. A szakiskolák javarészt magánkézben vannak, de ez nem azt jelenti, hogy jók, nehéz találni jó iskolát. Nagyon rossz a oktatási rendszer itt, alacsony színvonalú és rossz felépítésű.
2014. szept. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én meg pont fordítva vagyok vele :-D szerintem sokkal jobb hogy ott 18 évesen döntöd el, hogy mi szeretnél lenni még itt már 14 évesen azon kell agyalnod hogy mivel szeretnél foglalkozni... és ha nemtudod eldönteni hogy mit akarsz, elmész gimnáziumba és aztán rájösz bogy miténtudom...festő vagy rendező vagy nemtudom mi akarsz lenni, akkor már nem lehetsz mert az ilyen főiskolákra csak olyanokat vesznek fel akik ilyen szakközépiskolába jártak..
2014. szept. 8. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!