Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tanulhatnék Németország...

Hogyan tanulhatnék Németországban?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy hazai intézménybe járok, és 2 szemesztert teljesítettem 5-ös átlaggal. Úgy gondoltam hát hogy szeretnék egy értékes diplomát szerezni és kipróbálni magamat Németországban. Sok dolog számításba jött de igazán sose állt össze a dolog hogy hogyan lehetne megoldani és mi a legjobb megoldás.

A kérdéseim azokhoz akik elég tájékozódtak ebben a témakörben:

- Ha a hazai intézmények annyira nem nevesek de én egy elég népszerű (1-100 világrangsorban) egyetemre szeretnék jelentkezni akkor van e esélyem arra hogy felvegyenek?

- Van e lehetőség arra hogy pénzügyi okokból először ERASMUS-on keresztül menjek ki majd ott átjelentkezzek az egyetemre?

- Ha angol nyelvű képzést kerestem akkor is elvárják vajon a német nyelv ismeretét felső fokon? Angolul kitűnően beszélek és a németet most tanulom.

- ERASMUS esetén a kinti tanulmányaim alapján kapnék tanulmányi ösztöndíjat? És ha előtte jó átlagom volt akkor itthonról még kint vagyok utalják az ösztöndíjat szintén?

- Mik a teendők vagy kihez fordulhatok ebben az ügyben hogy átjuthassak a jobb egyetemre? Közvetlenül az egyetemen kellene érdeklődnöm és nem arra várni hogy az egyetemen majd csinálnak valamit és utánakérdeznek hogy létrejöhet e a kapcsolat hogy kiutazzak?


Aki bármit tud segíteni annak nagyon szépen köszönöm!



2014. szept. 20. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem számít, hogy itthon noname egyetemre jársz, szimplán jelentkezel egy német intézménybe, ők elfogadják az eddigi tanulmányaidból, ami nekik megfelel és kész. 1-100 között talán csak a Humboldt, az FU Berlin és a TU München van.


Szerintem lehetséges először Erasmussal kimenni és ottragadni (mintha hallottam volna már ilyenről), de tudd, hogy a tárgyaid elfogadtatását nem úszod meg - ez azzal jár, hogy a megszerzett krediteid egy része megy a kukába és újra kell csinálnod kint a tárgyakat.


Neked kell utánajárnod és írogatni egyetemeknek, hogy hogyan vesznek át téged, mi kell a jelentkezéshez. Ha a megfelelő helyre írsz, biztosan válaszolnak az emailedre, az már szerencse kérdése, hogy mennyire lesznek segítőkészek. De miért akarsz mindenképp Németországba menni, ha nem tudsz németül?

2014. szept. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségedet.

Azért szeretnék kimenni, mivel angol nyelvű szakra mennék és németet pedig most tanulom elég intenzíven hogy egy B1es szintre fel tudjak jutni. A bizalmatlanságom csak abból van hogy noname egyetem vajon hogy jöhet egy híresebbhez... :\ Meglátjuk mi lesz belőle. :)

2014. szept. 21. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem várják el, tanulhatsz angolul is, de az ilyesmi MSc szintig fizetős, meg minek?


Magyar egyetem NINCS már sehol a világrangsor első százának közelében sem. Maximum poltikai kampányvideókban.


Ettől eltekintve lásd többieket fentebb, azzal, hogy azonnal menjél ha tudsz, hagyd a francba a magyar szar krediteket meg még szarabb egyetemeket is. Persze lehet hogy valóban beszámíttathatsz pár tárgyat, de én azzal sem vesződnék, megkérdez, ha nem nem. Sosem bánod meg, és ha újra kell tanulni / vizsgázni, annál jobb, egyrészt mert előnyöd van és sansz hogy eleinte jól vizsgázol, ami jó kezdet, másrészt hallhatsz ennek ellenére azért újat is, harmadrészt mert könnyebb lesz eleinte olyat tanulni németül, amiről van már némi fingod.


Meg nincs tanulmányi tetveskedő szerződés sem, Agyarország meg kinyalhatja. Ha kicsit is európai vagy, sosem fog hiányozni Agyarország, egy percre sem. (Család az már más tészta, de ez van, kell a jövő vagy sem? Mert otthon az nincs.)

2014. okt. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz ?
2015. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kereskedelem és Marketinget
2015. júl. 31. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!