Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Dél/Közép-Amerika vagy Spanyol...

Dél/Közép-Amerika vagy Spanyolország?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy tanévet olyan országban eltölteni ahol spanyolt tanulhatok. Legszívesebben pl. Costa Ricara/Argentínába (valahova Dél/Közép-Amerikába) mennék, de ha ezek a helyek nagyon veszélyesek pl. Közbiztonságilag és más a kiejtés és a nyelvtan mint Spanyolországban, akkor nem biztos, . Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

2014. okt. 14. 22:21
 1/6 anonim válasza:

Szerintem Közép-Amerikában szebb a kiejtés, mint Spanyolországban, nekem el salvadori barátom van, de vannak barátaim Spanyolországból is (Barcelonából, Madridból és Las Palmasról), de a salvadori mindent visz számomra. :D

Viszont amit írtál a közbiztonságról, az tényleg úgy van, a barátom családja is elköltözött onnan és hát mesélt 1-2 érdekes dolgot.. Szóval szerintem ezen megfontolásból mindenképpen maradj Spanyolországnál, ott is meg tudod tanulni a nyelvet és nem kell félned este kimenni az utcára.

2014. okt. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szabina555 ***** válasza:

a nyelvtan nem más.. :D

közbiztonság valóban jobb Spanyolo-ban, de Dél-Amerikában sem olyan rossz mindenhol. Kolumbiát pl.kerüld azért. de Costa Rica nem veszélyes, viszont egyik legdrágább ország.

2014. okt. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen!:D nem ismertek esetleg olyan embert aki már volt kint cserediákként (pl.az into-val) Spanyolországban? Az élményeire lennék kiváncsi meg sok mindenre:)
2014. okt. 15. 12:51
 4/6 szabina555 ***** válasza:
én csak olyanokat ismerek, akik erasmussal voltak kint, két embert, és mindketten imádták, és fél év alatt tök jól megtanultak spanyolul :)
2014. okt. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Chile, vagy Uruguay?

Igaz, Uruguay-ban a Rioplatense dialektust beszélik (Gallardo = Gázsárdó, yo = zso meg ilyenek), de mindkettő nyugis országnak számít, jó életszínvonallal.

2014. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A helyedben spanyolorszagba mennek. Kozep-del amerika nagyon veszelyes. Teljesen mas a kultura, nem biztos, hogy hosszutavon jol erezned magad. Maradj Europa kozeleben. Nekem szemelyes tapasztalatom van a kozepamerikaiakkal. Hidd el, sokat csalodtam, es mindig ledobbenek azon amit meselnek...
2014. okt. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!