Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mik a feltételei annak, hogy...

Mik a feltételei annak, hogy valaki ösztöndíjjal bekerüljön egy amerikai jogi egyetemre?

Figyelt kérdés
Még csak most kezdtem a gimnáziumot, de ez lenne az álmom. Nem voltam valami jó tanuló de most össze akarom szedni magam mert amúgy menne a tanulás, és a környezetem is értelmesnek tart.

2014. okt. 29. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai felvételi követelmények egyetemenként eltérőek. Külön-külön utána kell járnod, írni az adott egyetemnek. Mindent magadnak kell intézni, talpraesettnek kell lenni, nem kiírni egy ilyen oldalra, hanem önállóan megtalálni a válaszokat. Ha ingyen akarsz tanulni egy egyetemen az USA-ban, akkor vagy kimagasló sportolónak (sportösztöndíj) vagy kimagasló tanulónak kell lenni (merit schoralship). Tanulmányi versenyeken kell eredményeket elérni (OKTV, Diákolimpia), átlag embernek lehetetlen.

Ha tényleg érdekel a kinti tanulás és a lehetőségeid, írj az adott egyetemnek és ők mindent elmondanak.

Amúgy Amerikában a jogi képzés 7 év alapvetően. A hét évi cost of attendance pedig valahol 80-90 millió forint körül van... csak mondom, nem könnyű elérni, hogy ezt pl alapítványok fizessék ki helyetted.

2014. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Kinézek 1-2 őt akkor és írok nekik. De ezek szerint keményebb munka mint amire számítottam. Mondjuk nem értem mit gondoltam.
2014. okt. 29. 17:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt sem erdemes kihagyni, hogy nem jogon kezd senki. Aki bekerul elkezdi csinalgatni a szukseges tantargyakat es felteteleket majd ha ez meg van akkor jelentkezhet az egyetemen a "law school"-ba. Ertelemszeruen menobb helyeken (Hardvard,Yale) eleg nehez bekerulni.
2014. okt. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!