Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehetőséges érettségi után...

Lehetőséges érettségi után egyből bekerülni egy külföldi egyetemre? Fontos részletek lent

Figyelt kérdés
nemrég hallottam, hogy léteznek olyan egyetemek (legalábbis Európában) ahol a tandíjat az alapján számítják ki, hogy mennyit keresnek a szüleim és ez az elszámolás egyenrangú, vagyis úgyanúgy állapítják meg a tandíjat, mint például egy francia családnak... valóban létezik ilyen? és ha igen, hol találhatnék több infót erről, illetve ilyen egyetemeket?
2010. febr. 2. 20:41
 1/5 A kérdező kommentje:
* Lehetséges
2010. febr. 2. 20:42
 2/5 anonim válasza:
58%

szerintem nincs ilyen, és ha van is akkor a kedvezmények csak az adott ország (ahol az egyetem is van) állampolgáraira érvényesek (gondolom ez valami állami támogatás, a teljes tandíjhoz hiányzó részt az állam fizeti). valószínűleg.

ha lenne ilyen, akkor mindenki tudna róla, és rengetegen akarnának oda bejutni.

2010. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igen ha már így felhoztad van egy két ilyen egyetem Franciaországban pl.: Toulouse. Ha a francia egyetemek érdekelnek akkor valószínűleg jól is beszéled a nyelvet. Nézdd meg az első két linket:

[link]

2010. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! a francia egyetemet azért hoztam fel mert egy ismerősőm beszélt erről aki francia tagozatos igazából engem az angol illetve olasz vagy spanyol érdekelne...
2010. febr. 3. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:

angliaban lehet osztondijjat kapni. soot kotelezo az iskolaknak ajanlaniuk legalabb egyet az anyagiak alapjan (megkerestek-e a szuleid 10millionak megfelelo angol fontot 20-30,000) es egy masikat a jegyek alapjan (ehhez nem kell kint elned 3 evig). az allami osztondijra is lehet jelentkezni. en is jelentkeztem pedig meg csak ket eve vagyok itt kint, de beirtam oknak h az 1. evben miert nem eltem angliaban (otthon tanultam es eltem)- ehhez tudni kell h sokszor kerik a harom ev kint elest - de elfogadtak. szoval ne mondj le rola mert kozel a tandij 90%at fedezheti csak az allami osztondij.

amugy meg angliaban 3290£ a tandij, az allami osztondij pedig 2906£ szoval lehet probalkozni

2010. aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!