Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kiköltözéskor mik az első...

Kiköltözéskor mik az első teendők?

Figyelt kérdés
Szeptembertől külföldön fogok tanulni és érdekelne hogy milyen papírokat és egyebeket kell elintézni? (Olaszország a cél)
2015. jan. 22. 06:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? A suli megmondja neki mi kell. Mivel ez csak ideiglenes egyenlőre, mert tanulni mész, nem kell kijelentkezned. Eun belül egyéb engedély nem kell, de, DE, de a tbhez menj el váltsd ki az eu-kártyát, illetve érdeklődd meg. Én tanulmányaim alatt az allianznál kötöttem éves biztosítást, bérletet, mert az a tuti. Amúgy ha 18 elmúltál, akkor amíg magyar lakcímed van, és más nem fizeti helyetted, vagy ha te nem fizeted másik országban a biztosításodat akkor érdemes fizetned mert a NAV megbüntet! Amúgy a magyar biztosan olcsóbb, mint más Nyugat-Európai ország biztosítása. Itt olyan 6000 párszáz havonta. DE e mellé köss egy plusz biztosítást hodd el, ha baj van akkor nagyon jó, hogy van. Vannak éves utasbérletek azok egész olcsók.

Egyébként más dolgod nincs, kiv. Ha diákhitelt akarsz pl. Akkor érdemes előre gondolkodni.

Még egy, bár jó a magyar személyi nekem az a tapasztalatom, hogy az útlevél nem árt ha ott van nálad, a hivatalnok mindenütt hivatalnok, és bár a személyi is elég, de jobban szeretik az útlevelet.

2015. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok biztosito kikoti, hogy csak nyaralasra biztosit, kint elesre, kinti tanulmanyokra nem. Lakcimedetet kint jelentsd be es nyiss olasz bankszamlat. Ha dolgozni is fogsz, kell adoszam, azt gondolom vmi adohivatalfeleben valtod ki.
2015. febr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De van éves utasbiztosítási "bérlet" éves nyaralás, azért sztem amúgy is durva drága lenne. Ha amúgy gyakran pl. Havonta utazol haza akkor mindenképp bérletet érdemes venni. egy mentő, mentőhelikopter költsége millós is lehet, és nem minden országban finanszírozza a tb, és ha ott nem fizeti az ottani tb sem, akkor a magyar sem fogja, hiába itthon hasonló helyzet tb finanszírozott lenne. Én Ausztriában és Németországban is tanultam, de plusz biztosítást mindig kötöttem, lehet nem kell, de jó ha bajban van. Olaszországban elütötték egy ismerősünket, neki is a külön biztosító fizetett 20000 euró kórházi költséget, úgy, hogy nem ő volt a hibás. (A biztosító majd az olasz autóstól, illetve annak biztosítójától bevasalja ezt, de neki nem kellett ezt már intéznie)

Bejelntkezési kötelezettség után elvileg, tb fizetési kötelezettség is megindul, DE UNIÓN belül 2 állandó lakcímed lehet, külön külön tagállamokban. A németeknél ha nem tudod igazolni, hogy magyar tbvel rendelkezel cirka havi 400 euro a tb. Nekem kicsit több, mint 2 hónapra 980 eurót számláztak 2 éve, még szerencse, hogy a magyart fizettem.

2015. febr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló:


hogy kaptál ekkora számlát? én németországban tanulok egyetemen egy éve, szintén megtartottam a magyar biztosítást, lakcímem is van itt. valószínűleg elájulnék, ha utólag ilyen büntetést küldenének!


milyen biztosítást kötöttél, amikor németországban tanultál? nekem egy időben a cib banknál volt olyan biztosításom, ami korlátlan számú max. 3 hónapos külföldi tartózkodást biztosított, de jobban utánajártam és kiderült, hogy ha kint élsz/tanulsz/dolgozol, tehát nemcsak nyaralsz, akkor nem fizet...

2015. febr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kellett kifizetnem, abból adódott, hogy 1 hónapot dolgoztam, és addig fizettek nekem német biztosítást a munkáltatónál, utána meg a krankenkasse számlázott volna tovább.....Mivel én folyamatosan fizettem a magyart, így nem kellett kifizetni, csak ki kellett az e nyomtatványt kérni. De ha a magyar nem lett volna akkor gázos.
2015. febr. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Allianznál bérlet, amúgy a biztosítási feltételeknél, nincs benne, hogy nem lehet ha tanulsz, ehhez a biztosítónak nemigazán sok köze van. Egyedül azt szabja meg a biztosító, hogy a bérletben meghatározott folytonos tartózkodási idő. de Unión belül meg a szabad mozgás miatt, amúgy sem tudja ezt ellenőrizni, kontrollálni, hogy mikor utaztál ki, mint korábban 2004 előtt az útlevélnél.mert akkor pecsételtetni kellett.
2015. febr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!