Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti hova mennétek ERASMUS-ra?...

Ti hova mennétek ERASMUS-ra? Norvégiába vagy Luxemburgba, Amszterdamba?

Figyelt kérdés
Norvégia mellett szól részemről a kiváló angol oktatás, az ország szépsége. Luxemburg mellett szintén a kiváló angol oktatás, francia nyelvtanulás, relatív közelség Párizshoz, nagyobb városokhoz. Amszterdam nem igazán vonz, egy szimpla nagyváros. Nem akarok abba a hibába esni, hogy azt a helyet jelölöm ahova többen akarnak menni pusztán mert az népszerűbb.

2015. febr. 15. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy döntenék, hogy az adott szakmával melyik országban lehet jövőm, ha úgy alakul. NAgyon sokat segít, ha már éltél a helyen és ismered a népet is valamennyire, ha esetleg valamikor adódik lehetőséged.


Mondok példát, ha mondjuk mérnök lennél, én Norvégiát ajánlanám az olajipara miatt. Később nagyon nagy eséllyel és bátran mennél vissza oda dolgozni és nagyon jók a fizetések is.

2015. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Leírom, én mit gondolok, de ez csak a szubjektív véleményem:


Norvégia engem nagyon vonz, mert imádom a természetet, viszont az is biztos, hogy nehezen bírnám a hideget és a sötétet. Mindenképp inkább szeptembertől kezdve mennék. Luxemburg érdekes kis ékszerdoboz lehet, még nem voltam, de azt tudom, hogy tele van eurokratákkal, EU-s diplomatákkal meg mindenféle hivatalnokokkal és hogy egy kőgazdag ország. Biztos jó hely.



"Amszterdam nem igazán vonz, egy szimpla nagyváros. "


Szimpla nagyváros? Nem voltam még Amszterdamban, de mindenkitől azt hallom, hogy egy rohadt jó hely, tele van bicikliutakkal meg zöldövezettel.

2015. febr. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
ez tényleg attól függ hogy mit szeretnél tanulni. Én voltam erasmus koordinátor egy közgazdaság tudományi szakon és ott nagyon szerették a hallgatók a holland egyetemeket. Elvileg közgazdaságtanba jó egyetemek vannak, bár én más pályán mozgok ;)
2015. febr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én Amszterdamban tanulok, nem Erasmussal, de minden erasmusos diáknak tetszett nagyon akiket megismertem kint :) senki nem akart haza menni..
2015. márc. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Luxemburg. Ha nem akarsz hollandul tanulni.
2016. jan. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!