Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek 5 év programozási...

Szerintetek 5 év programozási tapasztalattal érdemes lenne továbbtanulni, vagy csak az időmet vesztegetném?

Figyelt kérdés

Nos a helyzet eléggé összetett. 5 éve programozok, abból 3 év munkahelyi környezetben. Közben az életem vett egy 180 fokos fordulatot. Elkezdett érdekelni a gazdaság és a pénzügy is. Úgy éreztem a programozás által nyújtott monotonitás nem nyújt kellő boldogságot, szeretnék valami újat tanulni.


Otthagytam a teljes munkaidős állásomat Londonban, és elköltöztem a világ másik felére.


Programozni ugyanúgy programozok részmunkaidőben, az egyetemet hamarosan befejezem International Business Administration szakon.


Lassan itt az idő dönteni a jövőről.


Három dolog jöhet szóba:

- mesterdiploma valami pénzügyi területen

- munka folytatása immáron 3 év tapasztalattal ami nem kevés fizetést eredményez

- pályakezdőként megcélozni a gazdasági és pénzügyi területeket a diplomámmal.


Úgy érzem zavarna hogy pályakezdő fizetést kapnék ilyen területen, míg programozóként megkeresem a senioroknak járo keresetet. Ti hogy döntenétek ?



2015. márc. 16. 09:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért nem mész programozni pénzügyi területre? Jó példa a Morgan Stanley. Ha esetleg Project Manager pozícióba kerülnél, ami Senior-ként nem lehetetlen, akkor nem csak megvalósítással kéne foglalkozni. És így mind két területen dolgoznál.
2015. márc. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a vicc, hogy pont 5 perce olvastam egy Morgan Stanley álláshirdetést. Amúgy a programozás pénzügyi területen jól hangzik, hobbiból 1 éve metatrader kereskedő robotokat programozok. Igaziból az investment banking az ami nagyon érdekel. Nem tudom hogy programozási háttérrel mennyire lehetne nem pályakezdő pozícióban kezdeni egy ilyen cégnél.
2015. márc. 16. 11:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Project Manager vagy Senior developer állást próbálj meg a Morgan Stanley-nél szerintem. Így nem kifejezetten a pénzüggyel vagy befektetéssel fogsz foglalkozni, de át kell látnod hozzá az összes pénzügyi folyamatot. És könnyebben tudsz majd mozogni.
2015. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!