Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi (Németország -...

Külföldi (Németország - Berlin) továbbtanuláshoz szükséges valamilyen tesztet vagy vizsgát letenni, hogy lehessen kint tanulni?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem pár egyetemre, de mindenhol elhajtottak (miután befizettem az elbírálási költséget..) azzal a címszóval, hogy el kell végeznem egy un. "Studienkolleg"-et és csak azután lehet egyetemre jelentkezni. Azt viszont nem értem, hogy pár ismerősöm aki ugyanígy kiment tanulni nekik miért nem kellett ilyen tesztet csinálniuk. Miután megkérdeztem őket azt se tudták miről van szó. Tudna valaki segíteni, hogy most akkor kell tesztet csinálni, vagy van valami alternatív megoldás a teszt elkerülésére? (Angol szakra jelentkeztem, német nyelv nem kellett hozzá.) A válaszokat előre is köszönöm.

2015. márc. 25. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább azokat kérdezd meg, akiknek nem kellett, hogy ök hová jelentkeztek és hogyan.


Nem kizárt, hoyg régebbben más volt a követelmény vagy valami más fajta képzésen vettek részt.


A másik megoldás, hoyg az adott egyetem(ek)töl kérsz egy pontos leírást, hogy mi kell a felvételhez. Lehet, hogy egy német alapnyelvtudás feltétel, az egyetem látogatásához.

2015. márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Studienkolleg Németországban a külföldröl jelentkezök hallgatóknak egy elökészítö. A külföldi érettségik nagy része nem elismert NO-ban, és ez az intézmény való arra, hogy az érettségi elismert legyen és így jogosult lehess az egyetemi tanulmányokra.
2015. márc. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
+ altalaban megkovetelik a nyelvtudas igazolasat, ami egy nem egyszeru nyelvvizsgat jelent.
2015. márc. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

azért hajtanak el, mert nincs két emelt szintű érettségid, vagy pedig megvan a két emelt, de nem a megfelelő tárgyakból. a studienkolleg gyakorlatilag egy különbözeti vizsgára készít fel, ami kb olyan, mintha a felvételi tárgyakból letennéd a kinti érettségit.


németországban elfogadják a magyar érettségit, de követelmény, hogy két emelt szintűd legyen, különben nincs "Hochschulzugangsberechtigung"-od, vagyis felsőoktatási tanulmányokra nem jelentkezhetsz. itt találod, hivatalosan is leírva:

[link]


én berlinben tanulok egyetemen, tőlem keményen elvárták a két emeltet, sőt még azon is szívóztak, hogy szintemelőt és pótló érettségit tettem le és nem értették mi az, ezért egy évvel később vettek fel (pedig három emeltem is volt).

2015. márc. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosításokat!
2015. márc. 26. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!