Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha nemzetközi tanulmányok...

Ha nemzetközi tanulmányok szakra megyek, szerintetek milyen elhelyezkedési esélyeim /lehetőségeim lesznek külföldön?

Figyelt kérdés
Mindenképpen jobbak mint itthon? Külföldön keresettek az ezen a szakon végzett emberek? Mire lehet számítani? Érdekel ez a szak. Előre is köszi a válaszokat...
2010. febr. 22. 00:37
 1/5 anonim ***** válasza:

valóban érdekes szak, de önmagában kb. nem ér semmit állítólag, és ez külföldre is igaz. inkább másoddiplomaként jó, esetleg mesterképzéssel együtt. és két nyelvet nagyon jól kell beszélni mellé.

eredetileg én is erre akartam jelentkezni, de aztán eltántorítottak tőle, nem lehet vele munkát találni. diplomata csak úgy leszel, ha vannak kapcsolataid a szakmában.

2010. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Azért olyan magasak a ponthatárok, mert semmi szükség rájuk, kb évente 4-5 ember kell. Diplomaták gyerekei mennek erre a szakra, hogy aztán ők is diplomaták legyenek. Ha külföldön akarsz könnyen elhelyezkedni, tanulj mérnöknek
2010. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem igazán értem. A Felvételi tájolóban a következőt írták: "A nemz.tan. szak végzettjeire a várakozások szerint egyre nagyobb szükség lesz a közeljövőben, ugyanis általános megállapítás, hogy hiány van a nyelvismerettel rendelkező, az uniós gazdasági és jogi ismeretekben jártas munkavállalókból. A nemz.közi tanulmányok alapszak végzettjei jó eséllyel tölthetik be ezt az űrt a magyar munkaerőpiacon." Szó szerint ezt írja a felvételi tájoló. Nekem ez elég pozitívnak tűnt. Most akkor félrevezet a könyv??! Ideges vagyok, mert ez tűnik a legmegbízhatóbb forrásnak, oktatási meg hivatalos meg mittudomén milyen könyv ez, erre meg mindenki mást mond mint amit itt leírtak. Nem áll össze a kép. Valaki világosítson fel légyszi. (Egyébként köszi a válaszokat)
2010. febr. 23. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:

igen, ezt én is pont ma olvastam, de ez sztem csak ugyanolyan rizsa, mint amit egy iskola ír a saját szakjáról. nyilván nem fognak írni róla egy cikket,h. nehogy ezt válaszd. a felsorolt munkákra inkább jogászokat fognak pl. szerződtetni, sztem.

de ha tényleg NT-t akarsz tanulni, ez a vágyad, akkor ne tántorítsunk el, tanuld ezt! tovább mész mesterképzésre, lesz 2 nyelvvizsgád, azért éhen halni nem fogsz.

2010. febr. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Corvinusos nemzetközi tanulmányos emberkék 80%-a csinál egy párhuzamos képzést mert tudják, hogy azzal az egy diplomával nem érnek semmit.

Semmi olyan szakmát, tudást nem ad a kezedbe amivel érnél valamit.

2010. márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!