Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi a feltétele annak, ha az...

Mi a feltétele annak, ha az osztrák vagy a német fogorvosi egyetemre szeretnék járni? Elég felsőfokon beszélnem németül? Vagy van valami felvételi?

Figyelt kérdés

Itthon jelöltem meg a fogorvosi karokat, de kb 380-385 pontom lesz. Vidéken sem volt soha a ponthatár 395 alatt...

Szóval, idén nem kerülök be. Gondoltam újra érettségizek majd jövőre, de elgondolkodtam a német nyelvű oktatáson is!

Hogyan lehet oda bekerülni?


2015. máj. 16. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs időm megint leírni, ezért csak bemásolom egy korábbi válaszomat:


Ausztriában tanulok, magát az orvosi egyetemet nem ismerem annyira, de a felvételi kapcsán tudok segíteni:


A többi osztrák egyetemtől eltérőn, itt van felvételi, ennek a jelentkezési határideje általában márciusban van. Online kell jelentkezni és ezzel egyidejűleg befizetni a 97 eurós felvételi díjat. Maga a teszt idén július harmadikán van, Linzben/Grazban/Innsbruckban/Bécsben attól függően melyik egyetemre jelentkeztél. A felvételi eredményéről augusztusban kapsz értesítést, ezután mehetsz beiratkozni. Legalább B/2-es középfokú nyelvvizsga és érettségi bizonyítvány kell németre fordítva (az eredményeket nem nézik, csak a megléte szükséges). Itt kell még befizetned a 18 eurós ÖH-Beitragot, ezután megkapod a diákigazolványt, és beosztanak egy kisebb csoportba.


A felvételiről: külön kell jelentkezned Human- ill. Zahnmedizinre, a két szak felvételi tesztje is különböző. Előre fel kell készülni rá, nem árt ha gyakorolod a feladattípusokat, mert viszonylag kevés idő lesz majd rá. Ausztriában vannak direkt erre felkészítő kurzusok, állítólag nagyon hasznosak, ugyanakkor elég drágák, 500 euró körül. Humanmedizinnél a feladatlap a következőkből áll: Kognitive Fähigkeiten (IQ-teszthez hasonló, számsorok, logikai feladatok, figurák összerakása, emlékezőképesség stb.) Fachwissen (érettségihez hasonló kérdések biológiából, kémiából, fizikából, matekból) és Textverständnis (német szövegértés). Főleg ebben a részben, de a szöveges feladatok miatt általában is fontos hogy jól beszélj németül. Zahmedizinnél ez a séma kiegészül egy ún. praktischer Testtel, itt főleg a térbeli gondolkodásra kérdeznek rá.


A felvételi nem sétagalopp, nem könnyű bekerülni, ráadásul Ausztriában kvótarendszer van: a felvettek legalább 75 százalékának osztrák állampolgárból kell állnia, 20 százaléknak Európai Uniós országokéból, a maradék 5 százaléknak pedig egy harmadik országból érkezőkből.


Az egyetem októberben kezdődik, az első szemeszter január végéig tart, februárban egy hónapos szünet van, a második szemeszter pedig június végéig. Félévkor van egy vizsga a féléves anyagból, de itt még nem lehet megbukni, csak a megjelenés kötelező. Az első igazi vizsga az első év végén van, az egész éves anyagból.


Konkrétan az egyetemi tanulmányokkal kapcsolatban már nem tudok segíteni, de talán még néz errefele valaki, aki igen. Addig is böngészd ezeket az oldalakat, sok infó van rajtuk: [link]

[link]

2015. máj. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ahhoz, hogy németországban tanulj, két emelt szintű érettségire van szükséged (2 reál tárgyból) és egy TestDaf/DSH/Goethe nyelvvizsgára. külön felvételi nincs, de pontokat számítanak és a jegyeid alapján jutsz be. a hochschulstartnál kell jelentkezni. ha mindenből 5-ösre érettségizel (legfeljebb egy négyesed van), akkor bejutsz, mert a százalékokkal nem tudnak mit kezdeni, csak a jegyet nézik. ha több négyesed is van, az már rosszabb eset, akkor lehet, hogy várólistára kerülsz és pár félév múlva jutsz csak be...
2015. máj. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ohhh ez baromi jó hír!!! 1-1 db 4-esem volt tavaly és idén... Nyelvvizsgám b2 ecl van, de akkor csinálok egy olyat amit mondtál!


Van két emelt érettségim, a biosz 72%, kémia 47

2015. máj. 16. 21:15
 4/6 anonim ***** válasza:

kicsit pontosítanám az előző válaszomat. épp egy ismerős miatt nézem a német jelentkezést és a következő dolgot találtam: ha az érettségid átlaga átszámolva 1,0-1,3 körül van, akkor egyből felvesznek. ha az alatt, akkor felvételi tesztet írsz.


átlag alatt az 5 (te esetedben 6) érettségi tárgy jegyének átlagát értik, nem a középiskolai bizonyítvány jegyeit. az átszámítás, mint írtam, kedvező, mert nem számít, hogy 60 vagy 100%-os 5-öst írtál.

2015. máj. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor most e jegyeket nézik vagy az érettségit?
2015. máj. 18. 23:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Az erettsegit. pl a bioszod 72%, tehat 5-os. A kemiad 47%, az 4-es. Ha a kemian kivul minden masbol 80% felett erettsegiztel, tehat 5-osre, akkor kb 1,1-es atlagod van. Ha becsuszott meg egy negyes, akkor 1,25 vagy, amit nem tudom viszont, hogy hogy kerekitenek egy tizedesjegyre...


A kozepiskolai bizonyitvanyt valoszinuleg be se kell kuldened.

2015. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!