Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik nyelvvizsgát fogadják...

Melyik nyelvvizsgát fogadják el németországi egyetemeken? Hol lehet ezeket letenni? Van róluk a neten valami vizsgaleírás?

Figyelt kérdés

Goethe-t ha jól tudom elfogadják... És még mit?

A sulinkban az ECL-t erőltetik, ez tuti meglenne mert a saját tanáraink vizsgáztatnak és jó vagyok németből. Esetleg a szövegértésnél lehetne problémám...

De őszintén, én olyat szeretnék, aminek nem csak itthon van haszna.


Melyikeket fogadják még el Németországban?


2015. máj. 20. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
A hivatalos német vizsga az vagy a Goethe Intézet által szervezett nyelvvizsga, vagy a legjobb a DSD.
2015. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A nemet egyetemek honlapjain eleg jol le vannak irva a kovetelmenyek, milyen nyelvvizsgak azok amiket elfogadnak es milyen minimum eredmennyel.
2015. máj. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ECL-t nem fogadják el Németországban. Én TestDaF nyelvvizsgát tettem le. Vizsgarészenként osztályoznak: 5,4,3, illetve 3 alatt nincs jegy. Általában azt kérik az egyetemek, hogy mind a négy részben (szövegértés, levél, hallásértés, szóbeli) legalább 4-est érj el. A vizsga szintje kb B2-C1 körül van. A Goethe nyelvvizsgát nem ajánlom, mert ott C2-es szintet kérnek, ami mérföldekkel a TestDaF szintje felett van. A TestDaF azért is egyszerű, mert nem kell sok témában jártasnak lenni: az egész vizsgának az egyetlen témája a Studium, illetve egy tudományos témájú cikket meg kell értened, de arra nem nagyon lehet célzottan felkészülni, mert teljesen véletlenszerű, hogy milyen témát kapsz (nekem azt hiszem valami geológiai téma volt, plusz egy szöveg a madarak kommunikációjáról). Neten találsz vizsgapéldákat. A szóbeli elég szokatlan, mert egy laptop előtt ülsz, fejhallgató van a fejeden és egy előre felvett szöveget játszanak le, amire válaszolnod kell és amit rögzítenek. Senki más nincs bent a teremben, tök egyedül vagy.


Budapesten le tudod tenni a vizsgát (nem olcsó, nekem pár éve 150 euróba került). Jelentkezz időben, mert pár nap alatt betelnek a helyek!

2015. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Senki más nincs bent a teremben, tök egyedül vagy."


Felesegem par eve tette le a TestDaf-ot, es nala a szobelinel tobb tucat ember volt a teremben, es nagyon meglepodott amikor mindenki egyszerre kezdett beszelni a mikrofonjaba...

2015. máj. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló:

Az elég furcsa, főleg, hogy akkor a felvételbe belehallatszik másoknak is a beszéde. Én Pozsonyban tettem le a vizsgát, mert Budapesten 2 nap után már nem volt hely.

2015. máj. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felesegem Münchenben vizsgazott.
2015. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!