Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 7-8-9-es IELTS eredményhez...

7-8-9-es IELTS eredményhez kb. mennyi gyakorlásra van szükség és hogyan készüljek? (tovább lent)

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, ötosztályos gimibe járok szóval jövőre érettségizek. Külföldön szeretnék tanulni ezért kinéztem magamnak az IELTS vizsgát..emelt szineten van angolórám és múlt tanévben országos B2-es versenyen 93%-os eredménnyel zártam. Milyen esélyeim lehetnek? Egy hónap készülés elég lenne? :) sajnos a közelemben nincs senki más aki így gondolkozik mint én szóval tőlük nem tudok tanácsokat kérni.
2015. jún. 16. 08:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

En pont ma voltam egy nyelvsuliban IELTS tanfolyamra jelentkezni. A gond csak az, hogy en vagyok honapok ota az elso erdeklodo, tehat valoszinuleg nem fog indulni, pedig eleg hasznos lenne. De hat ez kilove...

Szerintem tolts ki par mintatesztet es akkor latod hol is allsz kb. Most igy tippre azt mondom, hogy eros kozepfokkal olyan 6-6.5nel lehetsz, 7tol felsofok ugye.

En szerintem azt fogom csinalni, hogy magantanartol veszek 1-2orat, hogy a beszedemet csiszoljam, ezenkivul pedig IELTSes konyveket megoldogatom, probateszteket, netes anyagokat nezegetek. Szokincs fejlesztes a legfontosabb szerintem, tehat szavak, olvasas!! Mas otletem nekem sincs sajnos, de ha eleg idot forditunk ra (veled egy szinten vagyok kb), akkor eleg lehet 1-2 honap. En egy szeptemberi vizsgat celoztam most meg.

Viszont miert akarsz 8-9es szintet elerni? Az mar anyanyelvi. :) Kulfoldi egyetemek pedig 6.5ot varnak el, ritkabb esetben 7et.

2015. jún. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én erős középfokkal mentem ki fél évig Németországba tanulni. Az oktatás angolul volt, és társaimmal is angolul kommunikáltam, bár a németet is fejlesztettem. Nekem ezután a fél év után, otthoni készüléssel 7,5 lett.
2015. júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!