Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Szlovákiai Selye János...

A Szlovákiai Selye János Egyetemről szeretnék érdeklődni?

Figyelt kérdés
Szlovákiába szeretnék továbbtanulni a Selye János Egyetemen, Komárom. Halottam hogy nem nehéz a felvételi és tandíj sincs. Azt tudom hogy az alapképzés 3 év a mester pedig 2. A tanárképző karára tervezem a felvételet mint töri-magyar szakos tanár. Nem tudom a 3 év alapképzéssel taníthatók? és Tényleg verik a Szlovákok a magyarokat?

2015. jún. 18. 10:20
1 2
 1/11 anonim válasza:
Remélem nem komolyan gondoltad az utolsó kérdésedet. A 3 éveddel, ami után bakalár titulust kapsz nem taníthatsz. Kell hozzá a + 2 év, mert ott van a gyakorlati rész.
2015. jún. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ok.
2015. jún. 20. 16:21
 3/11 A kérdező kommentje:

ˇ"Remélem nem komolyan gondoltad az utolsó kérdésedet."

Hogy érted?

2015. jún. 20. 16:28
 4/11 anonim válasza:
100%
igen a felvételi nem nehéz de viszont évközbe sokat kell tanulni és komolyan kell venni ha áttakarsz menni. Miért vernék a magyarok? Komárom az egy elég nagy város ahol rengeteg magyar ember él, sok magyar barátom jár oda aki teljesen magyar és nem verik őket :D
2015. jún. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ok, nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

Ezt a dolgot hogy a magyarokat verik Szlovákiába egy ismerősöm mondta.Szerintem csak azért hogy ne menyek Egyetemre.

2015. jún. 22. 10:12
 6/11 A kérdező kommentje:

És még annyit.

Nyelvvizsga szükséges a diplomához?

2015. jún. 22. 10:13
 7/11 anonim válasza:
44%
A Selye János Egyetem Komáromban egy nagyon színvonal alati iskola. Nagyon sok olyan diákjuk van aki középiskolán roszul tanult mivel ahogy te is írtad a felvételi könyü. Én nem mennék arra az iskolára. És miért gonsolod hogy a Szlovákok verik a magyarokat?
2015. júl. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha teheted válassz másik iskolát, mert az egy dolog hogy könnyű bekerülni és nincs tandíj se de nagyon színvonal alatti az iskola. És nem, nem verik a magyarokat Komáromban, ez baromság.
2015. aug. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

A Selye János Egyetem színvonalával semmi baj nincs. Az a baj, hogy sokan olyanok válaszolnak itt, akik egyszer hallottak valamit az egyetemről, és elhiszik és terjesztik.


Igen, nincs felvételi, de nem is kap "boldog-boldogtalan" diplomát. Elég magas követelmények vannak. Aki tanul az persze átjut, de aki nem, ő kihullik.


Aki szerint itt mindenki diplomát kap, nyugodtan menjen a Selyére, kezdjen el egy képzést és nézze meg, hogy a végére mennyien maradnak a csoportból. Hát, sokkal kevesebben maradnak.


Sem a színvonallal, sem a követelményekkel nincs baj. Az, hogy nincs felvételi, az nem jelent semmit.


De egy előnye van: nincs tandíj.


Az, hogy a válaszolók tudása mennyire hiteles, mi sem bizonyítja jobban, minthogy az alapképzéses diplomával (Bc.) is taníthatsz. Csak kevesebb a fizu, így nem éri meg. Gyakorlat pedig van alapképzésen is, csak ott hospitációnak nevezik.


A magyarokat pedig nem verik a szlovákok. :)


További kérdéssel nyugodtan keress privátban. :)

2015. nov. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Utolsónak igaza van !

Semmivel sem rosszabb, mint bármelyik magyarországi kisegyetem ...

Mellesleg volt Eltés ismerősöm, és jelentem, többet tanultam, mint ő ...

2016. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!