Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit a legcélszerűbb sportolni/...

Mit a legcélszerűbb sportolni/tevékenykedni, ha világszínvonalú egyetemre szeretnék majd menni?

Figyelt kérdés

Most leszek 8.-os, bele szeretnék kezdeni egy olyan sportba, amivel viszonylag egyszerű elérni kiemelkedő, nemzetközi eredményeket, amiket értékelnek a külföldi iskolák. Főleg a cambridge-i és az oxfordi egyetem érdekel.

Amúgy nem csak sportok érdekelnek, hanem bármilyen foglalkozás, amik növelik az esélyemet, lehet az akár rajzolás vagy akármi.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2015. jún. 30. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Ha könnyű lenne nemzetközi eredményt elérni, akkor nem lenne sport... Tanulj, menj OKTV-re, nyerd meg, onnan majd küldenek diákolimpiára, azt majd fogják értékelni.
2015. jún. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
kicsit késő már olyan sportba kezdeni hogy "világszíntű" legyél nézd meg a leghíresebb teniszezők,focisták..stb már gyerek koruk óta ezt csinálják. De billiárd,poker,darts ami nem korhoz kötött mondjuk hanem tényleg ügyesség kérdése
2015. jún. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az írásodban volt egy kis irónia, viszont értékelem a válaszodat. Ez ügyben egy kissé tudatlan vagyok, de érdekel. Az OKTV-re hogyan lehet jelentkezni? A biológia érdekelne.
2015. jún. 30. 20:09
 4/8 A kérdező kommentje:
2: Köszi! :)
2015. jún. 30. 20:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen olyan dolgokon gondolkozz, amit szeretsz csinálni. Hiszen ha most elkezdesz egy hangszeren játszani (most csak egy példát mondtam) lehet hogy most csak heti 5 órát fogsz rászánni, de ha egy egyetemen komolyan akarod venni, akkor ott heti 25 órát kell majd a tevékenységgel foglalkozni, zenetörit tanulni, stb... tehát minden részlettel meg fogsz ismerkedni.

ez ugyanúgy van pl egy sporttal is. Ha tegyük fel valaki judozik, akkor a többi sporttal is tisztában kell lennie, emellett az anatóiával is, stb...

Tehát én azt tudom tanácsolni, hogy te tudod eldönteni magadnak hogy mi az amit szeretsz, és amivel szivesen foglalkoznál felnőttként is.

2015. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Huh, értem, sokat segítettél, köszönöm szépen a választ! :)
2015. júl. 4. 19:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne ezért vegyél fel sportot. Csak sportért nem veszek fel senkit, és sport nélkül is felvesznek sokakakt. Olyan sportot kezdj el, amit szivesen csinálsz, mert az egyetemi felvételi nem biztos, hogy összejön; de a diákéveidnek akkor is meghatározó eleme az, hogy mit csinálsz hétköznap délutánonként.
2015. nov. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
OKTV-re 10.-ben lehet először jelentkezni, akkor a tanárnak kell szólni. Addig az Árokszálássy van biológiából. A külföldi egyetemhez meg leghasznosabb a KutDiák mozgalom.
2015. nov. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!