Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Kell International Baccalaurea...

Kell International Baccalaureate vizsgát tennem, ha pl. a Cambridgen v St. Andrew'son szeretnék továbbtanulni és érettségizem?

Figyelt kérdés
2015. júl. 7. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem, nem kell nemzetközi érettségi. A St. Andrew's-ra biztosan, de szerintem a Cambridge-re se, (bár ez utóbbinak a honlapját elvből meg se néztem). A lényeg, hogy tájékozódj a sulik honlapján. Szinte az összesen, sőt mindegyik sulinak van olyan része, hogy "Requirements for International Students". Ezen belül többnyire ott van, hogy European Unio stb. Ez már alap, úgyhogy tényleg tájékozódj. Ráadásul rengeteg oldalon fent van a részletes követelmény magyar diákoknak és oda van írva, hogy egy nmezetközi nyelvvizsga (TOEFL vagy CAE) plusz Matura, erre viszont vigyázz, mert vagy az van, hogy 6 érettségit kérnek, vagy az, hogy ötöt, de akkor meg 2 emelt kell. Ez azért elég húzós. A legtöbbre amúgy ez az opció érvényes, de ezt nem egyeteme válogatja, hanem szakfüggő, pl. orvosira kell 6 tárgy, mint itthon is. Szóval a lényeg, hogy ha nincs ország szerinti bontás, akkor meg írj az egyetemnek mailt és válaszolnak. Nem mernék rá 100%-ban megesküdni, mert annyi egyetem honlapot nézegettem már, hogy simán keverhetem őket, de szerintem a St. Andrews-nak fent van a magyar diákoknak szóló követelmény.

Tehát tényleg tájékozódj még mielőtt itt kérdést írsz ki, más nem fogja helyetted megnézni, én is csak azért írtam választ, mert most rá vagyok kattanva Skóciára.



Szóval a válasz röviden: nem.:)

2015. júl. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az International Baccalaureate egy másik érettségi forma, én ezt csináltam, így érettségiztem. Nem kell egyik egyetemhez sem, hogy ilyen vizsgát tegyél, bármelyik elfogad másik érettségi formákat is, például a magyar érettségit is.

2015. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!