Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországba készülök főiskol...

Németországba készülök főiskolára, és motivációs levelet is kell írnom. Hogyan kezdjek hozzá? Mit várnak el, mi legyen egy motivációs levélbe?

Figyelt kérdés

Az önéletrajzot sikerült megcsinálni, de motivációs levelet még soha nem írtam. Miket szoktam ilyen levélbe írni? milyen témákat kell érintenem? illetve az elején be kell mutatkoznom? miből is áll össze egy ilyen levél?

A szak: Gesundheitsmanagement.


2015. júl. 21. 16:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Hümm hát nem tudom, hogy sokat segít-e, de mikor mi írtunk, akkor nekünk a pályázat elbíráló (német) nő azt mondta, hogy ő nagyon furcsának találja, hogy a magyarok mindig azzal kezdik, hogy mi volt eddig, mit értünk el. Ők inkább azzal kezdenék, hogy hova szeretnék eljutni. Miért lesz jó a cégnek/egyetemnek ha téged alkalmaz, és miért lesz jó neked. (ez utóbbi sorrendje lehet, hogy fordított volt) Szóval szerinte a lényeg, hogy mindenképpen legyen benne, hogy hogyan képzeled el magad 5 év múlva, és miben fog téged segíteni ez a szak.
2015. júl. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2015. júl. 22. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!