Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan, aki UK-ba...

Van itt olyan, aki UK-ba készül egyetemre vagy már ott tanul?

Figyelt kérdés

Igazából bármilyen jó tanácsot szívesen veszek. Elsősorban tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

'16-ban végzek gimiben, szóval még van egy évem itthon és szeretnék felkészülni mindenre...


Tényleg, részletes beszámolókat is szívesen veszek. Neten, amit blogokat találtam, már elolvastam...


Eredetileg a tandijmentesség miatt Skócia volt a célom, de az angliai University of Leicester lett "a kedvencem" most, de még nem dőlt el semmi...


Köszi mindenkinek, aki ír


2015. júl. 21. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szeptemberben kezdek University of Liverpool-on tehát a felvételi procedúrát elejétől a végéig végigcsináltam már. Ugye Ucason keresztül kell jelentkezni ott kitöltesz minden féle adatodat az a legkisebb gond beírod mikből fogsz érettségizni stb ezek eléggé egyértelmű dolgok ami több fejfájást okoz az egyrészt a personal statement (magadról kell írni egy szépen megfogalmazott igényes fogalmazás szerűséget amiben azon kívül, hogy bemutatkozol koncentrálnod kell arra, hogy miért az adott szakot választottad és lehetőleg a hobbijaidat stb visszavezetni arra a szakra, hogy az miért hasznos szakmai szempontból, hogy lássák, hogy tudod miről szól az adott dolog és, hogy mennyire vagy motivált. Ezt nem árt vagy egy angoltanárral közösen megírni vagy miután megírtad párszor leülni vele és átnézetni. Ehhez többféle útmutatót és mintát találsz de semmiképpen ne másold be a mintát mert ha sok mondat megegyezik felismeri a rendszer és elküldi az egyetemnek. Ezt nem árt minél előbb elkezdeni.) A másik dolog a reference amit lehetőleg, egy tanárodnak kell megírni amiben minden jót elmond rólad és beírja a jósolt jegyeidet az érettségin. A jósolt jegyeknek nembaj ha bír szín ötöst még akkor is ha nem az mert nem nagyon foglalkoznak vele én is azt írtam be és annak ellenére egyik hely sem kért szín ötöst amit megjelöltem. Ha nem vagy jó viszonyban a tanároddal ezt is megírathatod egy külön tanárral és odaírja, hogy az iskoládban dolgozik de az sem baj ha bevallja, hogy a külön tanárod az is írhat elárulom, hogy soha senki nem fogja leellenőrizni :D Annyi, hogy akárki írja előtte mutassa meg mert én megkértem az iskolai fogyatékos angoltanárom aki sosem csinált még ilyet és olyan gagyit írt h telefonálhattam oda, hogy légyszi töröljék a rendszerből és utána megírtam a külön tanárommal..Na szóval ezekhez mind találsz a neten tippeket stb. ezek megvannak és minden egyéb infót kitöltöttél el lehet küldeni. A határidő általában Január közepe de már Szeptembertől el lehet küldeni és ezzel kapcsolatban és javasolnám, hogy határidő előtt küldd el ha tudod mert határidőkör küldik a legtöbben és sokkal többet kell várni a válaszra. (ami egy ajánlat amit akkor küldenek ha tetszettek nekik a leveleid és leírják benne, hogy melyik tantárgyból hányast kérnek az érettségin vagy hányas átlagot stb bizonyítványt nem nézik egyáltalán esetleg ilyen oxford meg cambridge de ennyi) illetve beleírják, hogy hány pontot kell elérned az IELTS academic nyelvvizsgán (nem olyan ijesztő mint hangzik meg kell oldani egy csomó gyakorlókönyvet és könnyen bele lehet rázódni abba is nekem úgy sikerült nagyon jóra hogy iskolában mindig is német szakra jártam és általános 7.ig semmi angolt nem tanultam általában amúgy 6.5 ös átlag a követelmény de előfordul, hogy csak 6) Ugye azért jó ha előbb megkapod az ajánlatot, hogy tudd mennyire kell felkészülnöd az érettségire stb. 5 helyre adhatod be a jelentkezésed amúgy de mikor megkaptad az ajánlatokat egyet választhatsz ki "firm choice"-nak és egyet biztonságinak szóval nem állíthatod sorba mindet. Onnantól, hogy ez megvan elfogadtad már "csak" annyi a dolgod, hogy megcsináld a nyelvvizsgát és elérd a kért jegyeket érettségin. Mielőtt beadod a jelentkezésed mindenképp írj minden szimpatikus egyetemnek e-mailt, hogy az adott szakra mit kérnek a magyaroktól így ha színötöst 3 emelttel és tudod, hogy esélytelen akkor ahelyett jelölhetsz mást. Az egyetemi szállás árakat meg megtalálod a honlapjukon az lesz még egy sokk a magyarországi havi 15ezer forinthoz meg hasonlókhoz képest de ha időben elkezdesz a családoddal gyűjteni az első pár hónapra majd keresel valami részmunkaidős állást nem lehetetlen. Minden más kb ugyanannyi mint itthon. Én már csak azon izgulok, hogy az EU-ból ne lépjenek ki és vágjanak ki az országból de már az sem érdekel lesz ami lesz:Dd
2015. júl. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló már minden lényegeset elmondott a felvételiről :) Én is szeptemberben kezdek kinn. Úgy volt tavaly először még nekem is, hogy Skóciába megyek, mert ingyenes, de London, és a londoni University of Greenwich (ahová végül megyek) sokkal jobban megtetszett. Elolvastam a diákhitel feltételeit, és úgy gondolom, hogy eléggé vállalhatóak, lévén hogy visszafizetnek csak akkor kell, ha éves kereseted minimum 21000 font, vagy afölött van, és ha nincs munkád, a visszafizetés is leáll arra az időre, valamint harminc éven belül elévül, tehát ha még maradt, azt már nem kell visszafizetned. Lényeges viszont, hogy EU studentként csak a tandíjra nyújtott diákhitelre jelentkezhetsz, más támogatást, hitelt nem kérhetsz. A kollégiumi árak tényleg elég soknak tűnnek, és az sem árt, ha egyetem mellett keresel munkát. Jól mutat majd az önéletrajzban is. Én is fogok keresni valamit, még nem tudom mit, majd meglátom miket kínálnak odakinn. Ha van még bármilyen kérdésed, nyugodtan írj, szívesen válaszolok.
2015. júl. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Sziasztok! Tudom régebbi poszt, de érdekelne, hogyan kell nézni a követelményeket. Tudnátok segíteni? Skócia érdekelne elsősorban de London is szóba jöhet, bár a Brexit miatt nem tudom érdemes-e. Köszönöm!
2016. okt. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia. Szívesen segítek. :)

Az általad preferált egyetem honlapján kiválasztod, hogy mekyik kurzust szeretnéd tanulni és fel lesz sorolva a követelmény. A legtöbb egyetem külön lebontja országokra a követelményeket, de ha ilyen nincs, akkor érdeklődhetsz az egyetemtől. Tapasztalatom szerint pár nap alatt válaszolnak.

Azt, hogy hol szeretnél tanulni szerintem ne ez a hülye politika határozza meg. Eddig is sok külföldi tanult kint, ezután is sok fog.

2016. okt. 26. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!