Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriában mennyire különbözi...

Polühümnié kérdése:

Ausztriában mennyire különbözik a PhD-képzés a magyarországi viszonyoktól? A Salzburgi Egyetem filozófiai doktori programjába ösztöndíjasként nehezebb bekerülni, mint az SZTE Málnási Bartók György Filozófiai Iskolájába szintén ösztöndíjasként?

Figyelt kérdés

2015. júl. 24. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
jézusom,vagy filozófia doktori program?? Na ma is tanultam valamit. Ha a saját szakomból indulnék ki,akkor azt mondanám,hogy ha megvan a nyelvtudás,akkor nem nehezebb bekerülni egy külföldi egyetem phd képzésére (elvégre a legtöbb országban a phd diákok nagy része külföldi). Viszont ez lehet azért van,mert alapból kevesebben végzik el a természettudományi tárgyakat,mint pl a filozófiát (de javíts ki,ha tévedek!). Őszintén megmondom,hogy nem tudom,külföldön mennyire lehet felkapott ez a szak,de mivel btk,ezért gondolom máshol is vannak szép számmal.
2015. júl. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:) igen, létezik filozófiai doktori program :)

Engem jobban az ösztöndíjas (PhD) képzés érdekelne Ausztriában, erről nem találtam sok információt, ezért lenne jó, ha valaki rendelkezne tapasztalatokkal.

2015. júl. 25. 14:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a phd szakról írtam....nyilván ha sokan végzik ez az msc-t,akkor többen is akarnak phd-ra menni és kevesebb helye lesz. Amúgy az összes phd ösztöndíjas. Sok tapasztalatot nem fogsz hallani itt,lehet jobb lenne a kiszemelt egyetemen egy phd hallgatónak írni,de az is lehet,hogy találsz magyar phd-s ott és ő biztos tud válaszolni minden kérdésedre.
2015. júl. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell azért annyira meglepődni azon, hogy van filozófia PhD. PhD = philosophiæ doctor = a filozófia tanítója
2015. júl. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Arra számítottam, hogy itt lesz olyan, aki Ausztriában doktorált.

Két csoporttal már felvettem a kapcsolatot a Facebookon, de még semmi válasz nem érkezett.

2015. júl. 27. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!