Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Egyetem Kanadában vagy Új-Zéla...

Egyetem Kanadában vagy Új-Zélandon?

Figyelt kérdés

A gimnázium után Kanadába vagy Új-Zélandra szeretnék menni egyetemre. Elsősorban Kanada érdekel. Milyen szakra érdemes menni, milyen a megélhetés, milyenek az árak...? Érdekel még az is, hogy mennyire nehéz egy ottani egyetemre bekerülni és hogy mennyi a tandíj vagy van-e lehetőség ösztöndíjra? És egyetem után mennyire nehéz munkavállalási engedélyt illetve állampolgárságot kapni?

Ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni mindkét országról, valamint érdekelnek még személyes élmények, tapasztalatok.. :) 17/L



2015. szept. 13. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát szakot neked kellene választanod és aszerint egyetemet nézni, felmérni a lehetőségeidet. Nyilván ha ott tervezel tanulni tudsz angolul (hisz azon a nyelven fogsz tanulni), érdemes rágugliznod és nézelődni nemzetközi tanulásról. Arrafelé nem ismerem a helyzetet, de német területekre van ilyen tanulással foglalkozó közössèg, amin keresztül lehet infókat kapni, biztos vagyok benne, hogy az irányban is van!

Én Románia (Erdély) területén tanulok egyetemen, de itt tudok magyar nyelven is.

2015. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) Igen beszélek angolul és olaszul valamint most fogok elkezdeni franciául. Igazság szerint ami a szakot illeti érdekel a turism management, international business, tolmács-fordító, art history.
2015. szept. 13. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

szia, egy másik, nagyon hasonló kérdésre már megírtam, de ide is passzol:



Új-Zélandon az egyetemi díjak eltérnek a külföldiek és a helyiek(residentek) számára. Külföldieknek (international students) a díjak jellemzően jóval magasabbak.

Ha felvételt nyersz egy egyetemre és befizeted a tandíjad, akkor Student Visa-t kapsz, amivel bizonyos korlátozásokkal vállalhatsz munkát is. (általában 20óra/hét, iskolaszünetben lehet full time is)


A külföldieknek szóló egyetemi díjakról itt tájékozódhatsz: [link]


a diákvízumról részletesen pedig itt találsz információt: [link]


ösztöndíjakról itt tudsz tájékozódni: [link]


A felsőoktatásról általában itt olvashatsz: [link]


Helyi felsőfokú végzettséggel jó eséllyel tudsz munkavállalási engedélyt és munkát szerezni, de ennek a körülményeiről majd akkor kell tájékozódnod, ha eljön az ideje, addig még számos bevándorlási szabály változhat.


Megélhetésről és árakról regényt lehetne írni, NZ alapvetően drága ország, ha részletesebb képet akarsz kapni, érdemes az ott élők blogjait és az NZ újságok webes kiadásait olvasni. Ha valami konkrétan érdekel (mennyibe kerül egy kiló alma, pl. arra szívesen válaszolok)


New Zealand Herald [link]

stuff.co.nz

de sok rádiónak van webes elérhetősége és online hallgatási megoldása, és ha beírod a google-be, hogy "blog új-zéland" fogsz kapni magyar nyelvű találatokat is


sok sikert

2015. szept. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :)
2015. szept. 14. 05:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!