Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen iratok kellenek Németor...

Milyen iratok kellenek Németországban az iskolai beiratkozáshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Rövidesen kiköltözök Németországba a családommal. 16 éves fiú vagyok és jelenleg alap fokon beszélek németül (ha ez lényeges). A tartomány ahová megyünk: Baden-Württemberg. A válaszokat előre is köszönom!

2015. szept. 19. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Elore le kellene egyeztetni hogy melyik iskola fog fogadni es milyen feltetelekkel, es nekik pontosan mi kell!
2015. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, olvastam, hogy majd odakint mondják meg mikor már meglesz ott a lakcím, hogy hova fogok járni. Ezt te másképp tudod? Mert ha már kint tudom meg, hogy mi kell az +1 út oda-vissza. Egyébként te tapasztalatból tudod amit írsz? (Nem megkérdőjelezés de mégiscsak jobb lenne ha olyan írna aki már tapasztalta:)
2015. szept. 19. 15:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolom nem a nagy semmire mentek ki elotte, lakcimet csak intez valaki a csaladbol, nem? Vagy hogy akartok kikoltozni?


Nyilvan van egy varos ahova menni akartok, ott kell tajekozodni.


Vagy hogy gondolod, kiutaztok es ott fogtok allni borondokkel az allomason, se szallas, se semmi?

2015. szept. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anmeldebestätigung, amit a Rathausban csinálnak, meg személyi. Én már nem emlékszem, hogy kérték-e egyáltalán valamelyiket. Az iskolát te választhatod ki, hogy hova akarsz járni. A gimnáziumon kívül bármelyikbe felvesznek (Realschule, Werkrealschule, Hauptschule) Az igazgatóságot kell megkeresni, de szerintem először azt fogják mondani, hogy menj Volkshochschuléba nyelvtanfolyamra. Üdv BW-ből :)
2015. szept. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az iskolát te választhatod ki, hogy hova akarsz járni. "


Nem igaz. Nagyvarosokban szinte mindenhol van bevandoroloknak kijelolt iskola.

2015. szept. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!