Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt valaki aki tanult/tanu...

Van itt valaki aki tanult/tanul Dániban? Tudna mesélni, hogy milyen? (épp ma hallottam olyat, hogy abbahagyták mert nem volt jó, pedig én azt hittem sokkal jobb a rendszer)

Figyelt kérdés

2015. okt. 22. 20:44
 1/1 anonim ***** válasza:

Dánián még csak turistaként voltam, de mesélek Angliáról. Ha az angol oktatás kerül szóba, akkor mindenkinek "oh Oxford, Cambrige" és olyan nevek mint pl. Darwin, Newton, Hawking,... Az igazság az, hogy a top 5 egyetem valóban kifogástalan és megéri küzdeni a bejutásért, viszont nem csak ezek az iskolák léteznek. Két iskolát is tudok, az egyik üzleti főiskola, ahová a diákok azért járnak, mert az iskola igazolást ad, hogy tanulnak és így kapnak diákvízumot (nem EU-s diákok). A másik egy ápolóképző, ahol a tanár pénzt kért egy vizsgára, majd a diákok által befizetett pénzzel lelepett és onnantól kezdve nem is volt oktatás. Ilyen iskolákból nem csak egy-kettő van.

Biztos vagyok benne, hogy Dániában is vannak szuper iskolák, de meg kell nézni, hogy hová jelentkezel.

2015. okt. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!