Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van olyan itt, aki az Universi...

Van olyan itt, aki az Universität Wien-en végzett jogot és beszámolót tartana nekem a tapasztalatairól?

Figyelt kérdés

Valamennyivel felsőfok felett beszélek németül és erősen gondolkodom rajta, hogy kint kéne végeznem. Abban biztos vagyok, hogy jogot szeretnék, csak azt nem tudom, hogy itthon az ELTE-n vagy Ausztriában a WU-n. Bécs mellett, hogy csak 8 szemeszter és jobban el vannak osztva a vizsgák, azonban nem vagyok anyanyelvi oszták és valószínüleg dolgoznom kellene az egyetem mellett. Ez így menne? Az is jó a kinti egyetemben, hogy miután elvégeztem, rövid időn belül honosíthatnám itthon a diplomámat, tehát ha nem is akarnék kint maradni, akkor is lehetnék itthon osztrák-magyar jogász, ami egy lehetőség kitörni.

Mit gondoltok? Van, aki kint végzett és szívesen mesélne nekem róla? Megcsinálható csúszás nélkül nem anyanyelviként? Azért fél év alatt csak hozzá lehet szokni a jogi szaknyelv aktív használatához, nem? Nézegettem szerződéseket, s passzívan teljesen jól értem őket.

Köszönöm a segítséget!



2015. okt. 29. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy évig tanultam jogot az Uni Wienen, utána inkább visszajöttem Magyarországra. Ha nem is az összes kérdésedben, de tudok segíteni, írj privit!
2015. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, most találtam rá a kérdésre, nem tudom mennyire aktuális még a téma, de ha gondolod írj nyugodtan, hátha tudok segíteni :) (WU-n tanulok).
2016. febr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!