Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Két diplomával NULLA esélyem...

Két diplomával NULLA esélyem van bekerülni alkalmazott közgadaságtanra. Normális ez?

Figyelt kérdés

Van egy természetturományos és egy mérnök végzettségem és most szeretnék Alkalmazott közgazdaságtant hallgatni a BCE-n.

Ott viszont nagyon magas a ponthatár és felvinél nem számolják be a két diplomámat. Miért van az, hogy sokan (sportolók, hátrányos helyzetűek, rokkantak stb.) nem szakmai/tudás/teljesítmény alapon kaphatnak pontot/kedvezményeket, de akik már elvégeztek egy két szakot, azok semmilyet nem kapnak???


Helyzetem tovább rontja, hogy annak idején szlovákiai magyar középiskolában tettem emelt szintű érettségit, amit most már csak középfokúnak ismernek el (de tudom, ez egyéni szoc problem). Viszont talán érthető, hogy ennyi szívás után már semmi kedvem nincs ismét történelemből, magyar irodalomból stb. érettségit tenni, csak hogy minimálisan több pontom legyen (és még így sem biztos a bekerülés)..


Miért ilyen hülye a magyar szabályozás? Mit lehet tenni ez esetben? Hagyjam a francba? Menjek külföldre?



2015. dec. 16. 08:26
1 2 3
 1/21 Szaniszlo Ferenc válasza:
71%
Ilyen végzettséghez minek kell egy közgáz? A helyedben már rég valahol nyugat europaban lennek es nem huznam az idot
2015. dec. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Mondjuk pont azért nem kapsz kedvezményt, mert neked nincs rá szükséged. Van már két diplomád!!

Az segítség azoknak kell, akiknek még nincs felsőbb fokú végzettségük.

Dolgozzál.

2015. dec. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Így van, a segítség azoknak kell, akiknek nagyobb szüksége van még egy diplomára, mint neked.


Egyébként alaposabban utánanézhettél volna a pontszámításnak, ugyanis elég a két felvételi tárgyból újraérettségizned, nem kell mindenből (ajánlom figyelmedbe a duplázás módszerét).

2015. dec. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A BCE-n nem fogadják el a korábbi diplomát pontszámításhoz. Ugyanis ez nem egységes, erről az intézmények döntenek. Kereshetsz olyan helyet, ahová elfogadják a diplomát is, én is úgy kerültem be ELTE-IK proginfóra. Vagy tehetsz új érettségit. Mást nem nagyon tehetsz.
2015. dec. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem érettségizel újra? Egy mérnöki és egy természettudományos diploma után nem hiszem, hogy nagy gondot okozna egy emelt matek érettségi. Meg gondolom, hogy nyelvvizsgád van, ezek mellé még válassz egy másik érettségi tárgyat, amit újra leteszel (persze olyat amit elfogadnak felvételi tárgyként)
2015. dec. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#2-es

"Mondjuk pont azért nem kapsz kedvezményt, mert neked nincs rá szükséged."

-> Már bocs, de én nagyon nem úgy vettem észre, hogy ne lenne szükségem "kedvezményre", ha már egyszer két diplomával kevesebbet ér a pontom, mint azoké akik most kerültek ki gimnáziumból.. Megsúgom, a két diplomába minimum 100x annyit fektettem be (tanulásban, pénzben stb.) és dolgoztam mint egy középiskolás, és mégis kvázi lehetetlen bekerülnöm egy általam kedvelt szakra.. Csak egy ilyen társadalomban mint a magyar lehetnek ennyire teljesítmény ellenesen gondolkodó emberek mint te...


"Van már két diplomád!! Az segítség azoknak kell, akiknek még nincs felsőbb fokú végzettségük. Dolgozzál."

-> Egyrészt köszönöm a tanácsot (amit bizonyára nem kioktatásból, hanem puszta jó szándékból adtál), de van munkám és jól is keresek vele.. Másrészt meg ez egy idióta érv az amit felhoztál. Ilyen alapon boldog boldogtalan kaphatna "segítséget" csak hogy egyetemre bejuthasson, e gondolat mentén a legtöbbet egyenesen azok kaphatnák, akik egyáltalán nem tanultak gimiben, akik lusták és a legbutábbak voltak, hisz nekik tényleg nagy segítség lenne pár száz pont, hogy végre bejussanak egyetemre.. Ugye te is látod logikád buktatóját?



#3-as

"Így van, a segítség azoknak kell, akiknek nagyobb szüksége van még egy diplomára, mint neked."

-> Ugye megengeded, hogy én magam eldöntsem (ne te, vagy akárki más szóljon bele), hogy mire van nagyobb szükségem, mi érdekel és mibe fektetnék milliókat (ha már egyszer amúgy sem ingyenes számomra a képzés)?


"Egyébként alaposabban utánanézhettél volna a pontszámításnak, ugyanis elég a két felvételi tárgyból újraérettségizned, nem kell mindenből (ajánlom figyelmedbe a duplázás módszerét)."

-> Köszönöm. De max pontszám közül még duplázással sem lehetnék, és erre a szakra kb. max pontszám közelében lehet csak bejutni, így ez a tanács nem volt túl átgondolt.



A többieknek köszönöm az értelmes válaszokat!

2015. dec. 16. 18:41
 7/21 A kérdező kommentje:

#5-ös

Azt reméltem, hogy a pontszámítás intézménye van annyira "fejlett", hogy erősebbnek ismerik el a diplomát az érettséginél és nem kényszerítik hátramenetre a másod/harmaddiplomára vágyókat..

2015. dec. 16. 18:43
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van mérnöki diplomád, miért nem mész mérnök-közgazdász képzésre. Felvételizni se kell, ha van diplomád. éppen elég már egy ilyen közgázos diploma a másik 2 mellé.
2015. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy rövid kérdés:

Nem merítetted ki eddig a 12 állami félévet?

Mert, ha igen, és csak költségtérítésesre mehetsz, ott tavaly 306 volt a ponthatár.

2015. dec. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Egyébként azért normális, mivel inkább feljebb kellene menni MA-ra ahova viszont beleszámít, vagy dolgozni, mint "oldalazgatni".

Másod, vagy harmaddiploma sokkal kevésbé/leginkább semennyire sem elvárás a munkaerőpiacon, mint az MA-s végzettség.

Közgazdasági MA-ra pedig lehet, hogy kreditfelismerési eljárással át tudsz menni, és többet ér, mint a BA.

2015. dec. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!