Angol student loan?

Figyelt kérdés

Gondolkodom rajta, hogy jó lenne külföldön továbbtanulni, és mivel angolul és franciául beszélek (utóbbit csak alapfokon) úgy gondoltam Anglia jó célpont lenne, de borzasztóan drága a tandíj. Én mint EU lakos kaphatok ilyen diákhitelt? Megéri felvenni? Olvastam, hogy csak bizonyos feltételek mellett kell visszafizetni, de jó lenne meghallgatni mások véleményét is. Ha megkapom a hitelt, felvennének kint egyetemre?

19/L



2016. jan. 2. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha külföldön akarsz tanulni, annyira képesnek kell lenned, hogy utánajárj magad.
2016. jan. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Keresd meg a 'Külföldi Továbbtanulást' facebookon, ők szerveznek ki Angliába is diákokat.

És ha nem is konkrétan olyan egyetemre mennél, amivel kapcsolatban vannak, akkor is segítenek pár jó szóval.

Voltam még előadásukon, és ott ők azt mondták, hogy első diplomát (szóval hogy előtte nem szereztél bsc-t sehol) támogatja a diákhitel rendszerük, amiről csak jókat hallottam

elvileg ha felveszed, asszem csak 30 évesen kell elkezdened törleszteni, és meg van határozva egy éves fizetés (nem tudom már mennyi), és csak akkor kezded el visszafizetni ha ezt a keretet átlépted, akkor is csak a keret és a te éves fizetésed 9%át kell visszafizetned évente, és 30 év után elévül (jó hát ez a része azért már elég extrém helyzet lenne :D)

én ezt hallottam tőlük, de tényleg kérdezz rá náluk, segítőkészek

2016. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Felveheted a diákhitelt a tandíjra EU-s állampolgárként is. Nem 30 évesen kell elkezdened visszafizetni, hanem kb egy évvel a diplomád megszerzése után. A 30 év arra vonatkozik, hogy ha 30 éven belül nem fizeted vissza, akkor nem is kell már a többit. Az éves min fizetés 21000 font, alatta nem kell fizetni.
2016. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Minden lehetséges információt elolvastam róla, csak kíváncsi voltam esetleg olyasvalaki véleményére aki, vagy akinek ismerőse igénybe vette ezt a lehetőséget.
2016. jan. 6. 21:45
 5/5 pörölycápa ***** válasza:

Én jelenleg Angliában (Lancasterben) tanulok. Igen, EU lakosként kapni fogsz Student Loan-t, ha megigényled, nekem semmi gond nem volt vele. Az, hogy felvennének-e egyetemre a Personal Statement-eden és az érettségi meg nyelvvizsga eredményeden múlik.

Ha bővebben akarsz a tapasztalataimról kérdezni, akkor írj nyugodtan üzenetet. :)

2016. jan. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!