Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek van bármi esélyem,...

Szerintetek van bármi esélyem, ha folytatom azt, amit most? Lent a történetem.

Figyelt kérdés
Nos. Jelenleg 15 éves vagyok, magyar-német kéttannyelvű tagozatra járok a Szegedi Tömörkény Gimnáziumba, de korábban már 8 évet tanultam angolt és spanyolt. Erősségeim a nyelvek, a biológia és a kémia. Mindig értettem és érdekeltek ezek a tárgyak. Még idén leteszem az angol nyelvvizsgát, jövőre pedig a németet, valószínűleg a felsőfokút. A kérdésem pedig az lenne, hogy szerintetek így magyar állampolgársággal, de jó nyelvtudással és tudományos tárgyakból való tudásommal, mennyi esélyem lenne külföldön? Konkrétan a NASA-ra gondolok. Jobban érdekel a csillagászat, mint a kortársaimat, kiskoromban is rengeteget foglalkoztam a csillagászattal Édesapámmal. Rendes és értelmes véleményeitek érdekelnének. :)
2016. jan. 16. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha külföldön gondolkodsz, akkor menj ki egyetemre. Ott még nem számít milyen állampolgár vagy, viszont nagy lépés lehet afelé, hogy megvalósítsd álmodat. Ha érdekel a csillagászat, akkor fizikára feküdj rá, mert valószínűleg azt fognak majd mindenhol kérni.

Első körben UK-t lenne tanácsos megnézni egyetem szempontból, de ha jól beszéled a németet, akkor Németország és Ausztria sem lenne rossz ötlet. USA-t is nézheted, de oda nem könnyű teljes ösztöndíjat szerezni, és egyébként nagyon drága. Továbbá van még az NYU-nak kihelyezett campusa Shanghai-ban és Abu Dhabi-ban, oda nagyobb eséllyel lehet teljes ösztöndíjra pályázni, de nehéz is bekerülni.

2016. jan. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 pörölycápa ***** válasza:

Mindenképp az első lépés egy jó külföldi egyetem lenne. Angliában sincs nagyon teljes ösztöndíj, de a diákhitel elérhetővé teszi. Viszont a csillagászathoz a biosz-kémia helyett inkább a fizika-földrajz lenne a fontos, az nem elég, hogy kiskoromban rengeteget foglalkoztál vele. Ha tényleg szeretnéd, akkor nem lehetelen a NASA-hoz bejutni.


Németország, vagy Svájc is jó lehet ha Európán belül szeretnél maradni.


Én Agliában tanulok Biokémiát, nagyon tetszik a szak és az egyetem is (meg az angolszász oktatási rendszer). Ha van kérdésed az Angliában tanulással kapcsolatban, írj nyugodtan.

2016. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!