Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van valaki aki önállóan...

Bummbumm kérdése:

Van valaki aki önállóan készült fel az IELTS nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Néztem ilyen online tanfolyamot de nagyon drága...De erről is jöhetnek tapasztalatok ha valaki volt rajta. És ha önállóan készültetek melyik könyvekből vagy hogyan?


(Minimum 6.5-ös eredmény kéne.)



2016. febr. 18. 20:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és a könyveket honnan szereztétek meg?
2016. febr. 18. 20:39
 2/5 anonim ***** válasza:

Én tavaly csináltam, önállóan készültem rá. A British Council oldaláról rendeltem hivatalos gyakorló könyveket. Szerintem erre a vizsgára a kulcsszó a gyakorlás. Be kell seggelni a típusfeladatokat, addig csinálni, míg csuklóból megy.


Pl. a listeningnél csak egyszer lehet meghallgatni a szöveget, tehát meg kell tanulnod, hogyan szúrhatod ki és jegyezheted meg egy hallás után a legfontosabb kulcsszavakat. Ez gyakorlást igényel.

2016. febr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én is arra szeretnék menni és a FSZEK-ből tudsz kölcsönözni gyakorlókönyveket:)
2016. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2016. febr. 23. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:
szia, én is önállóan készültem. Gyakorlókönyveket rendelj van több könyvesbolt oldalán érdemes megnézni de ha rám halgatsz inkább szánj rá egy órát és menj végig az interneten és szinte mindet le tudod tölteni nem is túl nehezen én is úgy szereztem meg őket ingyen mert elég drágák tudnak lenni. Esetleg egy teljesen sima mezei angoltanárhoz járhatnál (én is ezt tettem) hogy átnézze a fogalmazásokat meg a beszédet gyakorolja veled a szöveg és hallásértésre teljesen önállóan fel lehet készülni. Nekem is 6.5 kellett academic és igaz sokat gyakoroltam de végül 7.5 lett elsőre és még egy elég hosszú feladatot el is csesztem mert elnéztem úgyhogy jobb is lehetett volna :D szóval nem kell a több százezres felkészítő tanfolyam feltétlen.
2016. febr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!