Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan működik az Erasmus-öszt...

Hogyan működik az Erasmus-ösztöndíjprogram? Ennek az elnyerésével automatikusan biztosítanak kollégiumi szálláshelyet és plusz 400-500 euró költőpénzt havonta, vagy ebből a költőpénzből kellene saját magunk számára gondoskodni a lakhatásról?

Figyelt kérdés
2016. febr. 29. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle verzió van, az alap az, hogy megkapod a helyet az adott egyetemen adott időre. De ebben még nem feltétlenül van ösztöndíj, szóval simán van olyan, hogy egy fillért sem kapsz, csak a lehetőséget, hogy tandíj nélkül eltölts kint x hónapot azon a szakon. Ha kapsz ösztöndíjat, akkor abból kell gazdálkodnod, nem fizetnek neked pluszba semmit. Szóval az utazásod (ha esetleg többször hazautazol időközben pl. ünnepekre), a lakhatásod, étkezésed és minden más kiadásod, valamint a szórakozásod is saját magadnak kell finanszírozni. Nem árulok el nagy titkot azzal, hogy ez a havi 400-500 euró nem elég sehova sem, mindenképpen hozzá kell tenned még neked is pénzt ahhoz, hogy kényelmesen eléldegélj. Van olyan ország, ahol akár a kétszeresét is elköltöd egy hónap alatt... Ezért kell jó előre tájékozódni az adott ország árairól, lehetőségeiről, mert ha nem fér bele anyagilag, hogy az ösztöndíjadat a kellő mennyiségű pénzzel kipótold, akkor felesleges az adott egyetemre/országba pályázni.

Kollégiumi szálláshelyet általában nem biztosítanak, csak a lehetőséget biztosítják, hogy szerezz kolis lakhatást, de ez általában gyorsasági alapon megy, nem jut mindenkinek, hamar kell jelentkezni. És természetesen ezt sem fizetik, hanem az ösztöndíjból erre is költened kell. De ha lemaradsz a kollégiumi szobáról, általában segítenek albérletet találni, csak hát az még drágább ugye.

2016. febr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a szállásra pályázni kellett (koli, diákszálló), akinek nem jutott, az egyénileg oldotta meg odakinn, mondjuk segítettek szerezni, de fizetni nem. A pénz, amit kapsz, azt egy összegben kapod meg a kiutazás elején, és külön szerződésben aláíratják veled, hogy tudomásul veszed, hogy nem lesz elég mindenre. Nekem kb a lakhatásra volt elég, a költőpénzt magamnak álltam, tehát önerő is kell hozzá.
2016. febr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit hozzátennék, hogy szociális alapon lehet kiegészítő támogatást megpályázni, amivel az ösztöndíj kiegészíthető még egy kisebb összeggel.
2016. febr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Campus Mundi-t tanulmányozd, ha tervben van az Erasmus! Amúgy a többiek már leírták a lényeget.
2016. febr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, akkor jól tudtam sajnos. 400-500 euró valóban semmire sem elég, főleg nem Olaszországba, ahová én szeretnék menni, hiszen a szakomhoz egyértelműen ez az ország kötődik. Olvastam arról is, hogy van egy bizonyos rászorultsági alap, ami havi 100 eurót jelent, de Itáliában még 600 euró sem elég semmire. Mindenképpen szeretnék mellette munkát vállalni kint, de hát ez Olaszországban eléggé lehetetlen küldetés.
2016. febr. 29. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!