Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire reális terv az, hogy...

Mennyire reális terv az, hogy érettségi után Oxfordon akarok angol irodalmat tanulni? 17/L

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz bekerülni? Kitűnő tanuló vagyok, a nyelvtudásom is megvan (C2-es Cambridge nyelvvizsga).

2016. márc. 15. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
ha van bőven pénzed, kb 50-60 millió akkor reális.
2016. márc. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Reális cél.

Hová jársz gimnáziumba? Innen szoktak menni Cambridge-re és Oxfordra.

Egyáltalán nem kell azonnal 50-60 millió forint, ez orbitális baromság.

Nyilván nem 2 font a tandíj, no meg a megélhetés sem, de évi 15000 font fölött jöhet ki, 8000 font körüli tandíjjal. Azt, hogy magyarok számára van-e valamilyen ösztöndíj, nem tudom, de a kevésbé tehetős angolok csökentett tandíjjal járhatják ki.

Olcsónak nem olcsó, de nem lehetetlen.

2016. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
összesenre írtam azt az összeget.. mert azért négy éves képzés, utazások, lakhatás, tandíj, étkezés, gyógyszerek, ne adj isten szórakozás...
2016. márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A budapesti Madách Imre Gimnáziumba járok.
2016. márc. 15. 19:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mikor érettségizel, gondolom, nem idén, mert akkor már el kellett volna indítanod a felvételi folyamatot. Nézd meg a Milestone Intézet és az Engame honlapját, mindkettőnél most tavasszal vannak a nyílt napok, a Milestonnál már zajlik a felvételi. Kifejezetten angolszász területen lévő csúcsegyetemek felvételijére készítenek fel. Tandíjasok mindkettő, de van náluk ösztöndíj. Az angoltudás nagyon kell, a kitűnő tanulmányi eredmény jó ha van, de kell még sok minden más is. A neten találsz beszélgetéseket olyanokkal, akik jelenleg is oxbridge-be járnak.
2016. márc. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jelentkeztem a Milestone-ba. Nemsokára kiderül, hogy felvettek-e :)
2016. márc. 16. 16:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Szuper, drukkolok :) Akkor szerintem már sínen vagy :) Írok majd privit, ha nem baj.
2016. márc. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 pörölycápa ***** válasza:
100%

A Milestone jó, én is jártam hozzájuk. Nekem ugyan nem volt tervem az Oxford/Cambridge, de sikerült bejutnom oda ahova szerettem volna. Az jó kérdés, hogy segítség nélkül is ment volna-e, lehet hogy igen, de sokkal több utánnajárással.

Van pár ismerősöm, aki Milestone segítségével tanul most Oxfordon vagy Cambridge-en, egyáltalán nem lehetetlen oda bejutni. Ha felvettek a Milesone-ba, mondhatni nyert ügyed van, ők tényleg mindent meg fognak tenni, hogy bejuss álmaid egyetemére, és igyekeznek kihozni belőled a maximumot. Sikerült a felvételi?


Egyébként a tanulmányi eredmény és a nyelvtudás mellet sokat számít az egyéb közösségi tevékenységek, sport, tanulmányi versenyek, stb. is, ezekkel lehet igazán kiemelkedni a jelentezők közül.


Anyagiak meg. A tandíj éve 9000 font, amire EU tagként te is fel tudod venni az angol diákhitelt. Oxfordban úgy tudom nem díjazzák a részmunkaidőben való dolgozást egyetem mellett, de viszont van náluk elég sok ösztöndíjlehetőség.

2016. ápr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem pont egy volt pesti Madáchos diák jár/járt oxfordba ugyanezen szakra.
2016. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha jól megy a szekér a szüleidnek, akkor már csak a tanulmányi eredményeiden múlik.
2016. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!