Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha felvesznek az orvosira, de...

Ha felvesznek az orvosira, de én 1 évre még ki szeretnék menni külföldre, és csak 2017 szeptemberében szeretném elkezdeni, akkor lehet halasztani vagy nem?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy csak nyomós okkal lehet az egyetemen az első évet passziváltatni, de most hallottam egy fiúról, aki halasztotta az első évet, mert külföldre ment. Hogy van ez most?
2016. márc. 18. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Intézményi szabályzatban van meghatározva, hogy lehet-e csak úgy halasztani az első aktív félév előtt, nincs rá jogszabály. Sok helyen lehet, sok helyen meg nem, csak méltánylást érdemlő esetben.
2016. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Majd az oktatási intézmény vezetője eldönti, hogy passziváltathatsz vagy sem. Méltányosságon múlik az egész. Nálunk Szegeden így működik.
2016. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Máshol meg nem biztos. Sok helyen simán beiratkozol, majd a tanulmányi rendszerben beállítod, hogy passzív vagy, és kész. Attól függ, hova mész. Sok esetben nehéz ezt kideríteni, és bújni kell egy kicsit a szabályzatokat.
2016. márc. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Intézményekként változik a szabályzás. Alapból járna mindenkinek néhány passzív félév, és indoklás nélkül megteheted szüntetheted a tanulmányaidat 1 évig. Viszont van olyan intézmény, ami nem engedélyezi a beiratkozást az egyetemre (ahol személyesen kell megjelenni, aláírni dolgokat), ha te egyből passzív félévvel kezdenél. Tehát ekkor lényegében létre se jön a hallgatói jogviszony.
2016. márc. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pécs ÁOK-n lehet, más okból, de én is passzívval kezdtem.
2016. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!:)
2016. márc. 18. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!