Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tudnátok jó iskolákat mondani?...

Tudnátok jó iskolákat mondani? Ha Magyarországra költözöm és ott megyek középiskolába akkor is csak a hetedik és a nyolcadik első fele számítódik be?

Figyelt kérdés

Szlovákiában lakom és itt vagyok most hetedikes, de középiskolát Magyarországon szeretnék járni.Milyen tantárgyak kellenek és innen is csak a hetedik és a nyolcadik első fele kell vagy hatodiktól kilencedikig?

Mert (Ha magyar jegyek szerint nézzük) hetedik első felében Magyar 5, Szlovák 4, Matek 4, Angol 5, Német 5, Töri 5, Fizika 5, Kémia 4, Biológia 5. Ezek ott jónak számítanak?



2016. ápr. 2. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenkepp jonak szamitanak:) es melyik suliba szeretnel menni?
2016. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hetedik és nyolcadik első fele számít, néhány középiskolában ötödiktől számolja a jegyeket. Általában 5 fontosabb tárgyat és a tagozat emelt óraszámú tárgyait számolják, de van ahol mindent.

A magyar oktatásrendszerben a jegyek mellett nagyon fontos a központi írásbeli felvételi. Ez azért fontos, mert hiába kitűnő valaki, ha csak 40-50 pontot ír (ez gyakran bekövetkezik). Az erősebb gimnáziumok és szakközépiskolák mind beszámítják, nagyon kevés olyan intézmény van ezek közül, ahol nem. És átlalában, ha nincs szóbeli 2/3 arányban. Azok az intézmények, amelyek tényleg adnak magukra, tartani szóbelit is.

A jegyeid 2-3 pont veszteséget jelentenek, de 85 fölötti központival már az iskolák többsége behív szóbelire, ha ott remekelsz fel is vesznek.

Milyen földrajzi régióban gondolkodsz? A 10 legjobb gimnáziumból 9 Budapesten, 1 Veszprémben van. Ugyanakkor erős iskolák vannak például Nyíregyházán, Debrecenben, Győrben stb.

2016. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát még nagyon nem nézegettem őket, eddig csak a Kazinczy-t a Jedliket és a Révait néztem
2016. ápr. 2. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Győrben a Kazinczyt és a Révait tartjak a legerosebb gimiknek, es ezert oda eleg nehez bejutni. Viszont szerintem semmi kulonos nincs abban a ket gimiben, szoval szerintem a Jedlik jobban megerne.
2016. ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy csak Győr jöhet szóba?

Egyébként milyen tagozatra szeretnél menni?

2016. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt elfelejtettem oda írni, hogy csak Győr

A tagozatokkal nem vagyok tisztába, van olyan, hogy angol vagy valami ilyesmi?

2016. ápr. 2. 22:01
 7/8 anonim ***** válasza:

A győri iskolákat nem ismerem túl jól, de jellemzően vannak:

-emelt angol

-nyelvi előkészítő (4+1 év) évfolyamos angol

kéttanítási nyelvű (jellemzően ez is NYEK-es) tagozatok.

2016. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat
2016. ápr. 3. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!