Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretném külföldön végezni a...

Szeretném külföldön végezni a mestert, akkor milyen teendőim vannak? Hogyan működik a rendszer?

Figyelt kérdés

Közgazdász alap diplomám van, de arra gondoltam a mestert jó lenne külföldön végezni.

Elsősorban USA lenne a célpont, de érdekelnének az Európai lehetőségek is.

Valakinek valami bővebb információja ezzel kapcsolatban? Tapasztalat?

Milyen nehézségek vannak? Mennyire nehéz bekerülni? Általában milyen szempontok alapján megy a felvétel?

Előre is köszönöm!


2016. ápr. 7. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Én Németországban végzem most a mestert, és nagyon tetszik, sokkal színvonalasabb az oktatás, mint Magyarországon, nagyon tudom ajánlani. Az amerikai rendszerrel nem nagyon vagyok tisztában, de azt tudom, hogy nekem van három amerikai csoporttársam is, akik azért jöttek Európába, mert irreálisan magasak az amerikai tandíjak, ugyanakkor a színvonal nem túl magas. Németországban nincsen tandíj csak félévente 2-300 eurós "hozzájárulás", amiért pl kapsz egy féléves közlekedési bérletet. És németül sem kell tudni, én is angolul tanulok. Hogy mennyire nehéz bejutni, az szaktól és egyetemtől is függ, de szerintem egy 4-es bachelor diplomával már nagyon nem kell izgulni.
2016. ápr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. máj. 12. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!