Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha kint töltenék egy középisko...

Ha kint töltenék egy középiskolai évet amerikában, akkor azt meg kéne ismételnem magyarországon?

Figyelt kérdés

2016. máj. 13. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
A pontos szabélyokat nem tudom, de azt igen, hogy ismerek egy ilyen embert. Az egyik középiskolai évében az USA-ban volt cserediák, ezt az évet aztán megimételte Magyarországon.
2016. máj. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meg mondjuk amcsiban nem is azt fogod tanulni, mint itt.
2016. máj. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy megismétled azt az évet itthon, vagy pedig ha belemennek a tanáraid, és az igazgató, akkor ha sikeres osztályozóvizsgát teszel minden tárgyból, folytathatod a tanulmányaidat az eredeti osztályoddal, tehát kihagyod azt az évet itthon, és rögtön a következővel folytatod. De ehhez elég durván tanulni kell, jó jegyekre pedig ne nagyon számíts. Nálunk csinálta ezt egy srác, mindene 2-3-as lett így, de megcsinálta (ő Angliában volt egy évet, mikor hazajött, júniusban-júliusban csinálta az osztályozókat).
2016. máj. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én a helyedben már vissza sem jönnék, most lesz csak igazán szétbarmolva a köz és felsőoktatás...
2016. máj. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelező megismételni, de célszerű (két-három ilyen embert ismerek, mindenki így csinálta). Elvégre nem azért mész ki, hogy odakinn a szobádban kuksolj és az itthoni osztályozókra tanulj:S Ha már kimész, akkor olyan dolgokat csinálj kinn, és olyan tapasztalatokat szerezz, olyan készségeket sajátíts el, amikre itthon nem lesz lehetőséged!
2016. máj. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, meg kell ismételned, mert az itthoni igazgató nem fogad el valószínűleg egyetlen egy tantárgyat sem, csak ha bizonyítottan ugyanazt tanulod.Ebben az a furcsa, hogy USA-ban elfogadják az itt tanult tantárgyakat (ismerek olyen amerikait, aki itt járt egy évet és elfogadták neki USA-ban)A másik, amit írtak, az osztályozó vizsga, ez tőled függ: én ismerek olyat, aki 4,7-es átlagot csinált.
2016. máj. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy nyár alatt simán fel lehet készülni az osztályozóvizsgákra és még szórakozásra is bőven van idő, nem kell újrajárni a tanévet, de ez függ az igazgatótól is. Én is ezt csináltam, érettségi tárgyakból és nyelvekből tettem osztályozóvizsgát, 4,5 átlaggal.

Vedd figyelembe azt is, hogy van-e lényegi változás az alattad lévő évfolyamban, én pl. ha osztályt ismétlek, megkapom a heti 5 tesit és az összes új hülyeséget, míg így nyugodtan tudtam készüli az érettségire, mert nem volt annyi felesleges tárgyam.

Illetve, ha USA, akkor az is előfordulhat, hogy májusban már itthon vagy, ha olyan államba raknak, és így nem csak két hónapod van a felkészülésre, amennyi nekem volt.

2016. máj. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Azert kell megismetelni a magyar tanevet, mert az amerikai oktatas nagyon gyenge. A tantargyak nem azok, mint itthon, pl. a biologia reszekre van szedve, es azt hivjak biologianak vagy life science-nek. Es ezenbelul mondjuk csak a sejtfelepitest tanitjak egy teljes felevig! A foldrajz csak a tarsadalomfoldrajz egy kis resze, mint mondjuk turizmus. Csomo "szoft" tantargy van, mint pl. szociologia, aminek semmi koze a magyar erettsegihez valo anyaghoz. Es persze hogy elfogadjak a magyar targyakat Amerikaban, hiszen klasszisokkal tobbet er, mint a silany amerikaiak.
2016. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Leírom még egyszer, iskolától függ, hogy mit fogadnak el. Bár nem USA-ban voltam, de a nem érettségi tárgyakat nekem elfogadták, annyi volt a lényeg, hogy legyen a bizonyitványomban egy olyan nevű tantárgy.

Iskolában kell megkérdezni ezt, mert itt 96%-ban olyanok mondják azt, hogy ismételni kell mindenképpen, akik sosem voltak ebben a helyzetben és nem ismerik a vonatkozó jogszabályokat sem.

2016. máj. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!