Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 29 évesen naiv álmodozás...

29 évesen naiv álmodozás Oxfordra jelentkezni?

Figyelt kérdés

2016. máj. 19. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Van egy érettségid és azóta nem tanultál tovább? Vagy van egy kitüntetéses mesterszakos diplomád és most úgy döntöttél, hogy csinálnál egy phd-t is?
2016. máj. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az előbbi amivel rendelkezem.
2016. máj. 19. 11:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a helyedben nem nagyon reménykednék. De próbáld meg, nem veszíthetsz vele semmit.
2016. máj. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!Megpróbálom! :)
2016. máj. 19. 12:21
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Van mellé több millió forintod évente? Csak mert a tandíj rettentően magas.
2016. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha sikerül a felvételi úgy tudom kedvezményes hitellehetőségek vannak a tandíjra, amelyekkel szeretnék majd élni.
2016. máj. 19. 13:00
 7/9 NigelB ***** válasza:
51%
A lányom ott tanult, ott végzett. Egy félév legalább 900 ezer Ft volt. És hát angolul nagyon kell tudni, a konyhanyelv nem elég, szóba sem állnak az ilyen jelentkezővel.
2016. máj. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Én fiatalabb voltam, és kiemelkedő az irányban, de egyébként sem lehetetlen. Szeretik itt lebeszélni az embert és túlságosan elérhetetlennek feltüntetni a neves világhírű egyetemeket.

Én 18 évesen leérettségiztem, igaz majdnem minden tárgyam 100%-os lett, ráadásul választottnak 3-t is beraktam. Így lett érettségim magyarból, matekból, történelemből, angolból, majd filozófiából, általános pszichológiából, és kínai nyelvből. Egy év alatt szereztem még C2-es nyelvvizsgát angolból, kínaiból, japánból, franciából, oroszból és svédből. Jelentkeztem hozzájuk a hittudományi karra, (akkor még) kellett írnom egy belépő dolgozatot, részt vennem 2 szóbelin (egy általánoson és egy szakirányún), majd eldőlt hogy felvesznek. Első félévben semmiképpen nem juthatsz ösztöndíjhoz, hiszen mire fel, ha nincs még náluk tanulmányi eredményed? (A családi, szociális helyzeti, stb segítségek azok kedvezmények és nem ösztöndíjak) Második félévben mivel az enyém lett az egyik legjobb félévzáró vizsga nem csak a szakon, de a teljes "évfolyamon", illetve elmentem kutatómunkára, stb, kaptam ösztöndíjat, így a lehető legkisebbre, havi körülbelül (akkori értékben, 2000-es évek eleje) 100.000 forintra csökkentettem a tandíjat. Ez mai értékben olyan 150-175-öt jelenthet. Ennél lejjebb csak az 5. féléved után tudod vinni, ha az első 4 félévben agyonhajtottad magad a külsős, a szakmában világszinten segítő kutatásba. Én az utolsó 2 félévemben (akkor 9 féléves volt) 100%-os tandíj ösztöndíjat kaptam. Igaz én mindent végig majdnem 100%-osra csináltam.

Nem lehetetlen, és én sem voltam soha zseni, nem is vagyok és nem is leszek. Szimplán csak a belemet kitanultam (és kidolgoztam, a világ minden tájára utazós kutatómunkával) érte.


Üdv, egy ES-t valló...

2016. máj. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mi az az ES?
2016. máj. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!