Lehetséges lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok 17/F vagyok, 11et fejeztem nemrég és há ugye nemsokára itt a továbbtanulás... Nos.. azt hogy mire szeretnék menni még pontosan nem tudom, (nyelvek+matek kevereke erdekel) ezert gondolkodtam valami business szakon. MO nem nagyon tetszik mert tul elmeletorientalt es az ilyen derrivalas,cosinus fuggveny stb sose fofjuk hasznalni... ezert gondolkodtam kulfoldon (Irorszag,Skocia,Dania) ahol vannak top egyetemek es azok nem csak elmeletiek hanem gyakorlatiak is. Viszont a szuleim csak kozepsulit fejeztek anno, es nem tudjak megerteni milyen az ha valaki ki akar menni...mi dig csak ezt mondjak: (hozzateszem,hogy viszonylag "tehetos" csalad vagyunk,es fel evig igaz az o nyakukon lognek kinn vagyis az o penzukon de amint kimegyek probalok keresni majd munkat): na szova ilyeneket mondanak: Ugy figyelj csak hogy minnel kevesebbet kelljen fizetni/Eleg neked Pest is..hova minek akarsz tovabb/akarod h felrobbanj(migrans-ugy xd) stb... mit tegyek?


Rendes valaszokat kerek,koszi



2016. jún. 26. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Én Augusztusban költözöm Dániába, felvettek a barátommal az egyik egyetemre. Én is hasonló helyzetben voltam, hogy tudtam mit akartam, de azt is tudtam, hogy nem itthon. Vegyük sorba a dolgokat.


Bőven van időd eldönteni, mi érdekel, mivel a jelentkezési határidő Dániába március 15 volt nekem. Az én egyetememen rengeteg biznisszel kapcsolatos szak van, pl. Business management across Europe, Marketing management, Financial management, etc.


A magyar oktatási rendszer és a tananyag tényleg túlságosan memória-orientált. Ez itt nem probléma, hiszen rengeteg gyakorlati projekt van, és a vizsgák se úgy néznek ki, mint egyébként. Van például kötelező szakmai gyakorlat, ahol pár hónapot töltesz egy cégnél és a vizsgád egy prezentáció és beszélgetés, amiben azt vizsgálják, mennyire értetted meg a cég működését, mennyire folytál bele a dologba.


Ha megengedhetitek, hogy egy ideig ők tartsanak el, akkor semmi gond nincs. Lehet nagyon jól fizető állást találni, de nem azonnal. A lakbér kb. egy pesti pecóval ér fel, a kaució itt-ott drágább, de az oktatás teljes mértékben ingyenes. A könyveket kell csak beszerezned meg legyen egy laptopod, ami használható, de az oktatásért nem kell fizetni. Tehát ezzel a "minél kevesebbet kelljen fizetni" dolog tárgytalan.


"Elég neked Pest is" Az én szüleim kimondták, hogy minek fizessenek egy olyan pesti egyetemért, amit nem is élvezek, amikor fizethetnek egy olyanért, ahova szívből vágyom?


A migráns-helyzet nem durvább Dániában sem, akik vannak arról a környékről, tanulni vannak ott. Dánia egyébként is elég kicsi és semleges ország ehhez, a második világháborúban se halt meg tőlük senki, mert ahogy jött a nagyobb, átengedte magát és kész :) Egy Brüsszelbe lehet jogos lenne, hogy ne menj, de a foci EB veszélyesebb, mint egy dán egyetem :)


Mit tegyél? Alaposan nézd át, nézz utána, kérdezgess utána. Vannak szuper szervezetek, akik megszervezik neked, nekem is segítettek. Írhatsz privátot is, ha egyéb kérdéses lenne, esetleg megadom az e-mailem, és egy pár hónap múlva beszélhetünk a tapasztalatokról, mert most még nem vagyok ott :)

2016. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia :) . Nagyon szepen koszi a valaszod... Daniat "jol ismerem" . De viszont azert irtam 3dik orszagnak mert mar nem vagyom snnyira oda.... sok dan csoportba benne vagyok facen sok emberrel beszeltem es marcius ota 2 magyar hazajott...az oktatas miatt... ugyanis..igaz hogy ott nincs elmelet..de en nem hittem el hogy kb egyaltalan nincs! Csak ilyen problemakat oldanak meg..de semmi hattertudas..nem akarok filozofalni h most ott meg sok a gyakorlat..de valahol a ketto kozotr lenne a jo, ...de azert ha megse igy van dania akkor remelem jovo evtol szivesen var..irok privit 😊
2016. jún. 27. 07:21
 3/4 anonim ***** válasza:

"az ilyen derrivalas,cosinus fuggveny stb sose fofjuk hasznalni"


Szak válogatja. Nyilván ilyen kereskedelem és marketingen te soha a büdös életben nem fogsz differenciálegyenleteket megoldani, de pénzügyi elemzőként elég durva matematika háttér szükséges, ahhoz, hogy megfelelően tudd végezni a munkádat.

2016. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem és köszi a válaszod :)
2016. aug. 24. 23:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!