Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Azok válaszára várok, akik...

Azok válaszára várok, akik már részt vettek cserediák programban?

Figyelt kérdés
Érdekelne ezzel kapcsolatban egy két dolog. Hány évesen mentetek ki, hova, mennyi időre, milyen szervezettel, milyen volt ez az egész..? Írhattok privátban is:)

2016. júl. 2. 16:29
 1/4 anonim válasza:

Én 14 évesen voltam Dániába 1 hétre .Nagyon jó volt ,kedves volt a család ,és én olyan szerencsés helyzetben voltam,hogy az apuka tudott magyarul :)

Az ételek is jók voltak,és egész jól megértettük egymást.

Egyébként repülővel utaztam :)

2016. júl. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Barátnőm vesz részt cserediák programban. Ők az iskolán keresztül mennek Németországba (ált. 2 hétre). Nagyjából hasonló a dolog, mint ahogy előttem írták. Tehát vagy repülővel vagy busszal mennek ki, ott vannak két hetet, rendesen járnak suliba, mint ahogy itthon is, csak az ottani német suliba. A család, ahol lakik a vele egy korosztájú fiúval vagy lánnyal (attól függ, hogy hová kerül) jár iskolába és ő segít neki az ottani dolgokban.

Ez a program viszont fordítva is megy. Tehát utána valamikor Németből jön ugyanaz az ember és őt kell nekik elszállásolniuk barátnőméknek az otthonukban 2 hétre. És míg ott van, addig barátnőm segít neki, felel érte és vele jár a sulijába. Ez a nyelvtanulás szempontjából hasznos "cserediák program".

Barátnőm kéttannyelvű gimis tagozatra jár.

2016. júl. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ösztöndíjjal töltöttem három hónapot Franciaországban, Savoie régióban. Óriási élmény volt, nagyon megszerettem a családot, sok emberrel találkoztam, akikkel máig tartom a kapcsolatot. Rengeteg új helyen jártam, a kint töltött idő alatt végig utaztam, és a nyelvtudásom a is fejlődött.


Ezen kívül, mivel kéttannnyelvű gimiben tanulok, minden évben részt vettem cserediák programban is, így másfél heteket töltöttem kint Franciaországban (Saumur, Strasbourg, Aix-les-Bains), majd én fogadtam a páromat itthon. Szintén nagyon klassz lehetőség az utazásra és barátkozásra, én csak ajánlani tudom :)


Ha bármelyikről van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok :)

2016. júl. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)
2016. júl. 4. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!